Piknik edukacyjny

28 maja w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie odbył się piknik popularyzujący naukę i technikę. Piknik zorganizowano w ramach projektu pn. „Dziś uczeń – jutro student”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+ oraz budżetu państwa w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 w ramach: umowy o dofinansowanie projektu nr FESW.08.03-IZ.00-0002/23 z dnia 31.07.2023r., umowy o partnerstwie nr DU-JS/11/2023/00 z dnia 27.06.2023 r. Uroczystość zorganizowana przez Politechnikę Świętokrzyską we współpracy z partnerami projektu: Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Powiatem Staszowskim. Prelegentów z uczelni oraz uczniów przywitał dyrektor Jerzy Jabczuga. Wicestarosta staszowski Leszek Guzal zachęcił młodzież do odwiedzenia stoisk uczelni. W pikniku uczestniczyły także członkinie zarządu powiatu Krystyna Semrau oraz Monika Kosałka. Koordynator projektu w UJK w Kielcach dr Małgorzata Wysocka-Kunisz zachęciła uczniów do studiowania na uczelniach uczestniczących w projekcie. Młodzież uczestniczyła w wykładach, odbyły się liczne pokazy i prezentacje.
Tekst i foto: Aleksandra Konefał
- Prezentacje obu uczelni.
- Młodzież wysłuchała interesujących wykładów.
- Stoisko Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
- Wicestarosta staszowski Leszek Guzal zachęcił młodzież do odwiedzenia stoisk uczelni.
- Członkowie zarządu powiatu odwiedzali stoiska uczelni.
- Renata Tutaj, koordynator projektowy ds. EFS+ z Politechniki Świętokrzyskiej.
- Koordynator projektu w UJK w Kielcach dr Małgorzata Wysocka-Kunisz.
- Jerzy Jabczuga dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie.
- Stoisko Politechniki Świętokrzyskiej.
- Piknik zorganizowano w ramach realizacji projektu „Dziś Uczeń – Jutro Student”.
PowiatStaszowski

































