PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Otwarto Centrum Informacji

 

W sobotę, 27 listopada br., oficjalnie otwarto Centrum Informacji Turystycznej w Staszowie, które mieści się w staszowskim Ratuszu, w pomieszczeniach dawnej biblioteki miejskiej.

Otwarcie Centrum poprzedziło spotkanie przy głazie narzutowym znajdującym się przy wejściu do Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych, co związane było z otwarciem ścieżki przyrodniczej, na której znajduje się kilka różnego rodzaju atrakcji przyrodniczych.

W otwarciu Centrum Informacji Turystycznej uczestniczył m.in. prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcin Piętak, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, zastępca burmistrza dr Ewa Kondek, członkini Zarządu Powiatu Staszowskiego Krystyna Semrau i dyrektor biura Lokalnej Grupy Działania ,,Białe Ługi” Witold Kowal.

Centrum będzie czynne codziennie w dni robocze, natomiast w sezonie turystycznym przez wszystkie dni w tygodniu. Finansowego wsparcia na pokrycie części kosztów związanych z organizacją i powołaniem Centrum udzieliła LGD ,,Białe Ługi”.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje