PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Piotr Wielecki

Otwarcie nowej siedziby Biblioteki Publicznej

 

Biblioteka Publiczna w Staszowie od 5 grudnia br., oficjalnie zaprasza swoich czytelników do nowej siedziby przy ulicy Szkolnej 14 w Staszowie. Nowa siedziba biblioteki powstałą dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2.Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 oraz dzięki wsparciu budżetu Miasta i Gminy Staszów.

W otwarciu nowej siedziby biblioteki licznie uczestniczyli przede wszystkim jej czytelnicy a także przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorstw, wykonawcy inwestycji, pracownicy bibliotek z terenu powiatu staszowskiego i województwa oraz zaproszeni goście.
Obecni byli między innymi poseł na sejm RP Andrzej Kryj, starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, wiceburmistrz dr Ewa Kondek, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach Magdalena Kusztal, burmistrz miasta i gminy Szydłów Andrzej Tuz, wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz, wójt gminy Raków Damian Szpak, Poświęcenie nowej placówki dokonał proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Staszowie ks.kan. Szczepan Janas, po czym odbyło się oficjalnie przecięcie wstęgi otwierające nową siedzibę.
Dyrektor placówki Ewa Cygan zaprosiła wszystkich uczestników do wysłuchania prezentacji o historii powstawania nowej siedziby, którą przedstawiła na prezentacji multimedialnej. Wręczono również podziękowania. Starosta staszowski Józef Żółciak pogratulował dyrektor Ewie Cygan realizacji tak znaczącej dla rozwoju kultury i czytelnictwa inwestycji, życząc pomyślności w dalszych planach związanych z doposażeniem obszernego już księgozbioru.
Miłym akcentem kończącym część oficjalną uroczystego otwarcia był słodki poczęstunek tortem i możliwość zwiedzenia sal bibliotecznych, czytelni, medi@teki, wypożyczalni dla dzieci.
W porównaniu do starej placówki, która mieściła się w ratuszu przy ulicy Szkolnej w Staszowie, nowa jest przystosowana do wszystkich użytkowników biblioteki. Budynek posiada 3 kondygnacje, a jego powierzchnia wynosi ponad 1200 metrów kwadratowych, czyli dwa razy więcej niż było to w poprzednim lokalu. Duża przestrzeń zapewni większą funkcjonalność oraz pozwoli na szybsze korzystanie z zasobów biblioteki. Niewątpliwie urzeka nowoczesność, przestronność wyposażenie.

Tekst i foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje