OD NIEWOLI do WOLNOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Łubnice odbyły się 10 listopada br. Uroczystości rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pomnikiem niemieckiego nazizmu i sowieckiego komunizmu, w kompleksie parkowym LIPINY. Następnie patriotyczny pochód udał się do Centrum Kultury w Łubnicach, gdzie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnicach zaprezentowali refleksję poetycko-muzyczną pt. „Pociąg do Wolności”. Piękne, pełne serca i patriotyzmu występy zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy nagrodzili gromkimi brawami. Artystom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pięknej akademii podziękowali: wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, starosta staszowski Romuald Zgrzywa, przewodnicząca rady powiatu Jolanta Wójtowicz, radny powiatu Szczepan Witek, wójt gminy Łubnice Anna Grajko, przewodniczący rady gminy Eugeniusz Kozioł, dyrekcja szkoły.
Tekst i foto: Paulina Majczak
- Uroczystość pod pomnikiem w Parku LIPINY prowadziła dyrektor Centrum Kultury w Łubnicach Beata Wójtowicz.
- Kwiaty pod pomnikiem złożył wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki.
- Kwiaty złożyli: starosta Romuald Zgrzywa, przewodnicząca rady powiaty Jolanta Wójtowicz oraz radny powiatu Szczepan Witek.
- Kwiaty złożyła wójt Anna Grajko wraz z pracownikami urzędu gminy.
- Kwiaty złożyli przedstawiciele rady gminy.
- Kwiaty złożył przedstawiciel Nadwiślańskiego Banku Spółdzielczego.
- Kwiaty złożyli druhowie i druhna z OSP.
- Kwiaty złożyli nauczyciele ze szkoły podstawowej w Łubnicach.
- Kwiaty złożyli uczniowie oraz nauczyciele.
- Kwiaty złożyła dyrektor ŚDS w Budziskach Natalia Konat wraz z pracownikami.
- Kwiaty złożyła także dyrektor Beata Wójtowicz.
- Pomnik ku czci ofiar niemieckiego nazizmu i sowieckiego komunizmu.
- Najmłodsi uczestnicy uroczystości.
- Uczniowie nieśli biało-czerwoną flagę.
- Patriotyczny pochód w drodze do Centrum Kultury w Łubnicach.
- Część artystyczną prowadzili uczniowie.
- Odśpiewano hymn państwowy.
- Sala w Centrum Kultury wypełniła się po brzegi.
- Uczniowie zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny.
- „Zniewolona Polska”.
- Uczniowie zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny.
- Za piękny spektakl podziękowała wójt Anna Grajko.
- Wicewojewoda Michał Skotnicki pogratulował pięknych, patriotycznych występów.
- Starosta staszowski podziękował dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i piękne występy.
- Artyści poczęstowali się słodyczami.
- Przewodnicząca rady powiaty Jolanta Wójtowicz była pod ogromnym wrażeniem pięknej uroczystość.
- Radny Szczepan Witek także podziękował za zorganizowanie tej wyjątkowej dla społeczności gminy uroczystości.
PowiatStaszowski


















































