PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Obradowali hodowcy koni

 

W dniu 5 maja br. w starostwie staszowskim odbyło się zebranie sprawozdawcze Terenowego Koła Hodowców Koni w Staszowie.

Po wyborze przewodniczącego i sekretarza zebrania, hodowcy i zaproszeni goście wysłuchali sprawozdań z działalności Terenowego Koła Hodowców Koni w Staszowie oraz Staropolskiego Związku Hodowców Koni z siedzibą w Kielcach. Następnie przedyskutowano i ustalono plan pracy na bieżący rok. Spotkanie było okazją m.in. do odebrania rejestrów i świadectw kryć na sezon 2022. Warunkiem wydania nowych dokumentów był zwrot rejestrów i grzbietów świadectw z 2021 roku oraz uregulowania dokumentacji punktów w Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym.

Starosta staszowski Józef Żółciak, przekazał hodowcom słowa uznania za osiągnięte wyniki w hodowli koni, a prowadzącym spotkanie: Barbarze Galubie – kierownik Staropolskiego Związku Hodowców Koni w Kielcach i Arturowi Zamieli – prezesowi Terenowego Koła Hodowców Koni w Staszowie, życzył pomyślnej realizacji zaplanowanych zadań hodowlanych oraz osiągania jak najlepszych wyników na wystawach i czempionatach koni, zarówno  regionalnych, jak i krajowych.

W zebraniu uczestniczyło 15 hodowców z: Sichowa Małego, Brzezin, Rytwian, Wólki Oleśnickiej, Bukowej, Jurkowic, Przyborowic, Domaradzic, Kolonii Domaradzice, Wysoki Duże, Krzczonowic, Kolonii Grzybów i Czajkowa Północnego.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje