PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: leon

O realizacji projektu fotowoltaiki

Zbliża się zakończenie I etapu montażu instalacji fotowoltaicznych realizowanego w ramach projektu partnerskiego pn.: „Budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Powiatu Staszowskiego i Gminy Połaniec”.

Projekt, o wartości 2 mln 340 tys. 700 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowić będzie nie więcej niż 904 tys. 724 zł, tj. 60 % wydatków kwalifikowanych, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata: 2014-2020.

W dniu 16 kwietnia br., starosta staszowski Józef Żółciak, z przedstawicielem wykonawcy firmy PRO-ECO Sp. z o.o. z Gdyni prezesem Mirosławem Kostuchem, dokonali oględzin wykonanych do tej pory 7 instalacji, każda o mocy 39,87 kW. Dotychczas zadanie wykonano na obiektach i dla potrzeb: Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie, budynku głównego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, budynku dydaktycznego Zespołu Szkół w Staszowie, internatu przy Zespole Szkół w Staszowie, Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie oraz dwie instalacje na budynkach Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu.

Rozpoczęto także realizację II etapu inwestycji, tj. prac przygotowawczych związanych z montażem instalacji na obiekcie Starostwa Powiatowego w Staszowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

Tekst: Magdalena Fila
Foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje