PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo / Inwestycje
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

O kolejne trzy przejścia dla pieszych więcej

 

W dniu 17 sierpnia br., dokonano odbioru trzech zadań pod nazwą ,,Przebudowa przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych”. Inwestycje wykonano w: Jurkowicach – na drodze powiatowej nr 0786T, Zrębinie – na drodze powiatowej nr 0105T i w Ruszczy – na drodze powiatowej nr 0822T.
Zakres robót na wszystkich trzech przejściach obejmował: wykonanie przebudowy chodnika na dojściach do przejścia, wykonanie oznakowania poziomego w technologii grubowarstwowej wraz z wykonaniem progów akustycznych, wykonanie oznakowania pionowego aktywnego w postaci znaku D-6 ,,Przejście dla pieszych – kroczący ludzik” oraz montaż dwóch lamp o zasilaniu hybrydowym (solar + turbina wiatrowa) z czujnikiem zmierzchu.
Dodatkowo: na przejściu w Jurkowicach wykonano progi wyspowe niezależnie na każdym pasie ruchu, na przejściu w Zrębinie wymieniono nawierzchnię z betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni, a przy przejściu w Ruszczy umocniono rów elementami prefabrykowanymi i zamontowano barierki ochronne U-12a.
Wykonawcą przejścia w Jurkowicach była firma DB BUDOWNICTWO Sp. z o.o. z Rytwian, a przejść w Zrębinie i Ruszczy DROG-KOP Piotr Sagan z Połańca. Wartość zrealizowanych inwestycji wyniosła łącznie 317 tys. 883 zł, z czego 64% dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałe koszty z budżetu powiatu staszowskiego oraz budżetów gmin, na terenie których zadania zostały zrealizowane.
Oprócz ww. 3 przejść, w ostatnim miesiącu zakończono i odebrano jeszcze 11 innych inwestycji, tj. w dniu 18 lipca br. 6 zmodernizowanych przejść dla pieszych w: Sichowie Dużym, Łubnicach, Bogorii, Kotuszowie i w Oleśnicy ( 2 przejścia), natomiast w dniu 12 sierpnia br., odebrano po jednym przejściu w Niekrasowie i Brzezinach oraz 3 przejścia w Staszowie.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje