PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Piotr Wielecki

Narkotest usprawni pracę staszowskich policjantów

 

W dniu 13 stycznia br., w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, odbyło się przekazanie nowego urządzenia do badań zawartości narkotyków w organizmie. Narkotest został zakupiony przez Starostę Staszowskiego, przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w ramach Funduszu Wsparcia Policji.

W uroczystości przekazania nowego urządzenia, o wartości ponad 20 tys. złotych, uczestniczyli: starosta staszowski Józef Żółciak, komendant powiatowy policji w Staszowie insp. Leszek Dębowski, zastępca komendanta kom. Jacek Rozczypała oraz staszowscy policjanci. Przekazany narkotest WipeAlyser, to przenośne urządzenie do analizy i dokumentowania wyników testu na zawartość narkotyków w ślinie osób badanych. Urządzenie można używać zarówno w pomieszczeniach oraz na zewnątrz i w samochodzie. Nie ma możliwości ingerencji w wynik badania, który jest automatycznie zabezpieczony. Komenda Powiatowa Policji w Staszowie, jest jedną z pięciu jednostek w województwie świętokrzyskim, która została wyposażona w tak nowoczesny sprzęt.
Narkotest będzie miał zastosowanie nie tylko w badania stanu kierowców, ale także przy rozwiązywaniu wielu spraw kryminalnych oraz w czasie różnych interwencji policyjnych. Niewątpliwie, nowe urządzenie przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa w naszym powiecie, dzięki czemu wzrośnie również zaufanie społeczeństwa do policji.

Tekst: sierż. sztab. Joanna Szczepaniak oficer prasowy KPP w Staszowie
Foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje