PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Na sportowo

 

Tegoroczne ferie zimowe, uczniowie w wieku od 7 do 12 lat z 10 klubów pływackich Polski Południowej, rozpoczęli udziałem w ,,Pucharze Sprintu – otwartych mistrzostwach Staszowa”.

Pływackie zmagania rozpoczęto w sobotę 25 stycznia br., na Pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. Pierwsi na starcie, o godz. 10:30, stanęli młodzi pływacy w wieku 9 lat i młodsi. Ścigano się zarówno indywidualnie jak w sztafetach. Poszczególne konkurencje rozgrywano w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym. Kierownikiem zawodów był Łukasz Łygan ze Staszowa, a sędzią głównym Mariola Kurant z Ostrowca Świętokrzyskiego.
W klasyfikacji medalowej: I miejsce zajęło Centrum Staszów – 11 medali złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych, II miejsce – UKS Delfin Tarnobrzeg, a III – MKS Wodnik Radom. W klasyfikacji klubowej, także zwyciężyło Centrum Staszów, przed UKS Delfin Tarnobrzeg i Towarzystwem Sportowym w Połańcu.
O popularności tego rodzaju zawodów organizowanych przez: Powiat Staszowski, Powiatowe Centrum Sportowe i Stowarzyszenie ,,Centrum, Sport i Rekreacja” świadczy fakt, że w zawodach udział wzięło 94 młodych pływaków z następujących klubów: Centrum Staszów, BOSiR Brzesko, KORAL Morawica, KS FALA Niepołomice, MKS Wodnik Radom, Salos Cortile Kielce, Towarzystwo Sportowe w Połańcu, Uczniowski Klub Sportowy Spartakus z Szydłowca, UKS Sokół Mościce Tarnów, UKS Delfin Tarnobrzeg oraz 3 zawodników niezrzeszonych. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Staszowie i firma TYR Polska, która m.in. zaprojektowała i wykonała czerwone, klasyczne stroje ratowników z serialu ,,Słoneczny Patrol”.

Tekst i foto: Jan Mazanka

nka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje