PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Na ludowo w Sichowie Małym

 

W sobotę 17 lipca br., miłośnicy folkloru mieli okazję podziwiać występy zespołów śpiewaczych oraz solistów, którzy zaprezentowali swoje możliwości podczas festynu pn. ,,Letnie tradycje wiążą pokolenia i budują więzi międzygminne”.

W festiwalu wzięło udział 9 zespołów śpiewaczych nie tylko z powiatu staszowskiego, ale także i z: buskiego, koneckiego oraz tarnowskiego. Do konkursu na najsmaczniejsze jadło regionalne przystąpiły również 3 Koła Gospodyń Wiejskich.

Imprezę, zaraz po godz. 15.00 otworzyła i prowadziła Lidia Albiniak, zapraszając kolejno na scenę poszczególne zespoły, które były oceniane przez 4-osobowe jury. Ostatecznie Zwyciężył Ludowy Zespół ,,Sokołów” z powiatu koneckiego, drugie miejsce zajął zespół ,,W kuźni u kowala” z Ryglic w powiecie tarnowskim, a trzecie na równi: Zespół Śpiewaczy ,,Wierzbicanki” z gminy Tuczępy i Zespół Śpiewaczy ,,Pacanowianie” z Pacanowa. W konkursie na najlepszą potrawę regionalną zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkowej, a drugim miejscem podzieliły się: KGW ze Zrębina i KGW z Rudy. Festyn zakończył się zabawą ludową, która trwała do późnych godzin wieczornych. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sichów Mały ,,Sichowainanie”, we współpracy z: Zespołem Ludowym ,,Sichowianie”, Ochotniczą Strażą Pożarną w Sichowie Małym i Kołami Gospodyń Wiejskich w Sichowie Małym i Wilkowej.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje