PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Mobilne Centrum Szkoleniowe w Staszowie

 

W 2019 roku firma Blachy Pruszyński zmieniła podejście do mobilnych szkoleń dekarskich i zainwestowała w zaawansowane Mobilne Centrum Szkoleniowe, które w dniach 15 i 16 lipca br, na zaproszenie firmy ,,SKOWRON”, świadczyło swoje usługi w Staszowie.

Mobilne Centrum Szkoleniowe, to nowoczesny samochód ciężarowy wyposażony w wystawki, ekrany telewizyjne oraz vip-room. W środku jest zamontowana klimatyzacja, na miejscu można napić się kawy, porozmawiać z ekspertami Blachy Pruszyński, obejrzeć krótkie animacje o firmie oraz zobaczyć najnowsze produkty oraz sposób ich montażu na dachu. Wszystkie te czynniki ułatwiają znacznie proces szkolenia i pozostawiają pozytywne wrażenie na uczestnikach.

Z oferty szkoleniowej skorzystali, m.in. uczniowie Zespołu Szkół w Staszowie, realizujący projekt pn. ,,Kompleksowy rozwój Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie”, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, mający na celu podniesienie poziomu edukacji i aktywności społecznej. W czwartek 15 lipca br. uczniowie wraz z zastępcą dyrektora Zespołu Szkół dr. Sławomirem Majem, odwiedzili Mobilne Centrum Szkoleniowe, zapoznając się z najnowszymi technologiami stosowanymi w dekarstwie i rodzajami pokryć dachowych. Przy okazji wstępnie umówiono się na wizytę Mobilnego Centrum w Zespole Szkół, do czego dojdzie najprawdopodobniej na wiosnę przyszłego roku. Z pobytu Centrum skorzystają nie tylko uczniowie kształcący się w technikum o profilu budownictwa czy informatyki, ale także uczniowie z technikum o profilu samochodowym, którzy będą mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem samochodu, m.in. ze skomplikowanym podwoziem rozsuwanym hydraulicznie, nowoczesnym agregatem prądotwórczym i unikatowym systemem nagłośnienia. Pobyt Mobilnego Centrum w Staszowie, zostanie także wykorzystany do promocji nauki zawodu budowlanego i samochodowego wśród uczniów klas 8. szkół podstawowych, co zapewne wielu absolwentom podstawówek pomoże w wyborze dalszego kształcenia.

Na życzenie klienta firma Blachy Pruszyński, po wcześniejszej rezerwacji, przeprowadza mobilne szkolenia na terenie firm handlowych, podczas pikników dekarskich i innych wydarzeń.

Tekst i foto: Jan Mazanka
oraz arch. Blachy Pruszyński

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje