PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Mikołajkowy Turniej Pływacki

 

Turniej z udziałem 90 pływaków odbył się 7 grudnia br., na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. Został zorganizowany w reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności. W VII już edycji turnieju mikołajkowego, udział brali również pływacy uczestniczący w programie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Rywalizowano na basenie sportowym oraz na basenie rekreacyjnym.
Początkujący jak i zaawansowani zawodnicy rozegrali szereg konkurencji pływackich, płynęli w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w konkurencjach sztafetowych dziewcząt i chłopców. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki od obecnego na turnieju świętego Mikołaja. Zawodnicy którzy zajęli czołowe miejsca w konkurencjach indywidualnych otrzymali również medale oraz statuetki, podobnie w konkurencjach sztafetowych. Turniej organizowany został przez Stowarzyszenie Centrum „Sport i Rekreacja”, Powiatowe Centrum Sportowe oraz trenerów, którzy na co dzień uczą dzieci i młodzież pływać: Leszka Tarki, Łukasza Łygana oraz Jarosława Cichonia.
Turniej był okazją do podsumowań pływackich zmagań. Szczególne brawa należą się pływakom uczestniczącym w programie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, którzy udowadniają innym, iż w sporcie nie ma granic!!!

Tekst: Paulina Majczak
Foto: Paulina Majczak, Sławomir Rakowski

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje