PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Konferencja prasowa dotycząca budowy „Świętokrzyskiego Centrum Geriatrii”

 

W Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie odbyła się w dniu 18 września br., konferencja prasowa dotycząca budowy „Świętokrzyskiego Centrum Geriatrii”. Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu ze środków Krajowego Planu Odbudowy. W konferencji uczestniczyli wiceminister zdrowia Katarzyna Kacperczyk, Marzena Okła-Drewnowicz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zajmująca się kwestiami polityki senioralnej, wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, starosta staszowski Romuald Zgrzywa, dyrektor staszowskiego szpitala Paweł Wojtasik, wicedyrektor Tomasz Zych oraz lekarz Beata Kilijanek z oddziału geriatrycznego.  Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z obecnym etapem prac Świętokrzyskiego Centrum Geriatrii. Warto zaznaczyć, że do świętokrzyskich szpitali trafiła kwota 152 mln złotych z przeznaczeniem na inwestycje związane z opiekę długoterminową. Środki trafiły w województwie do 10 szpitali. Budowa Świętokrzyskiego Centrum Geriatrii w Staszowie jak zaznaczyła sekretarz stanu Marzena Okła-Drewnowicz – jest krokiem milowym w kierunku poprawy jakości opieki nad pacjentami z wielochorobowością, którzy wymagają opieki specjalistycznej i długoterminowej. Województwo świętokrzyskie należy do regionów najszybciej starzejących się w Polsce, w związku z tym w przyszłości  dostrzec należy pozytywny efekt realizacji tej inwestycji. Jak podkreślił dyrektor staszowskiego szpitala Paweł Wojtasik – głównym celem inwestycji jest zwiększenie dostępności do świadczeń w zakresie geriatrii na terenie województwa świętokrzyskiego oraz poprawa jakości usług medycznych poprzez rozbudowę i modernizację infrastruktury na potrzeby Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Staszowie. Starosta staszowski Romuald Zgrzywa zaznaczył, że samorząd powiatowy stara się efektywnie wykorzystywać środki zewnętrzne na realizację inwestycji w obszarze służby zdrowia oraz edukacji. Projekt polega na modernizacji oraz rozbudowie obecnie istniejącego Oddziału Geriatrycznego. Powierzchnia użytkowa oddziału zwiększy się o 1101,16 m², liczba łóżek dla pacjentów geriatrycznych zwiększy się z 34 do 55. Całkowita wartość dofinansowania w ramach KPO to kwota 16 182 793, 78 zł. Powiat staszowski wsparł realizację inwestycji kwotą 1 mln złotych.

 

Tekst i foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje