Koncert dla Niepodległej

Wyjątkowy koncert zagrali artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii. W niedzielę 9 listopada br., w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej bogoryjskiego GOK-u wybrzmiały takie piosenki patriotyczne jak: „O mój rozmarynie”, „Przybyli Ułani pod Okienko”, „Za tę wolność”. Na scenie pod wspólnym hasłem „Koncert dla Niepodległej Historia Nutami Pisana” zaprezentowali się: Chór Dziecięcy Miasta i Gminy Bogoria, Zespół Wokalny GOK, Studio Piosenki GOK oraz Zespół Muzyczny. Piękny koncert zakończył realizację projektu pn.: „Stacja Kultura – Partnerstwa Lokalne w Gminie Bogoria” dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury – Edycja 2025. Występy podziwiali wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, burmistrz miasta i gminy Bogoria Marcin Adamczyk, radna powiatu staszowskiego Anna Niziałek, Karolina Suska mentor projektu z Narodowego Centrum Kultury, przewodnicząca rady miejskiej w Bogorii Jolanta Wyrzykowska, radni miejscy, kierownicy referatów i jednostek organizacyjnych, rodziny artystów. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a strażacy poczęstowali wszystkich uczestników koncertu strażacką grochówką.
Tekst i foto: Paulina Majczak
- Na koncercie przywitały wszystkich dyrektor GOK Małgorzata Gul oraz instruktor wokalny Paulina Kozioł.
- Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi.
- Koncert rozpoczęto od występu Chóru Dziecięcego Miasta i Gminy Bogoria.
- Zespół Wokalny GOK zaprezentował żołnierskie piosenki.
- Zespół Wokalny GOK zaprezentował żołnierskie piosenki.
- Na scenie zaprezentowali się także najmłodsi soliści.
- Na scenie zaprezentowali się także najmłodsi soliści.
- Piosenkę „O mój rozmarynie” zaprezentował Zespół Wokalny GOK.
- Piosenkę „O mój rozmarynie” zaprezentował Zespół Wokalny GOK.
- Na scenie Chór Dziecięcy Miasta i Gminy Bogoria.
- Piosenka finałowa.
- Piosenka finałowa.
- Za zaangażowanie w realizację całego projektu podziękowała wszystkim dyrektor Małgorzata Gul.
- Wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki podziękował za zaproszenie na piękny, pełen patriotyzmu koncert.
- Burmistrz Marcin Adamczyk pogratulował dyrekcji i wszystkim pracownikom GOK-u realizacji projektu opowiadającego o historii Miasta i Gminy Bogoria.
- W imieniu rady i zarządu powiatu w Staszowie wszystkim artystom pogratulowała radna Anna Niziałek, która także wręczyła dzieciom koszt słodkości od starosty staszowskiego Romualda Zgrzywy.
- Karolina Suska mentor projektu z Narodowego Centrum Kultury pochwaliła wszystkich za wzorową realizację kulturalnego projektu.
- Na zakończenie wszyscy zaśpiewali wspólnie patriotyczne piosenki.
PowiatStaszowski









































