PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Koncert dla Niepodległej

 

Wyjątkowy koncert zagrali artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii. W niedzielę 9 listopada br., w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej bogoryjskiego GOK-u wybrzmiały takie piosenki patriotyczne jak: „O mój rozmarynie”, „Przybyli Ułani pod Okienko”, „Za tę wolność”. Na scenie pod wspólnym hasłem „Koncert dla Niepodległej Historia Nutami Pisana” zaprezentowali się: Chór Dziecięcy Miasta i Gminy Bogoria, Zespół Wokalny GOK, Studio Piosenki GOK oraz Zespół Muzyczny. Piękny koncert zakończył realizację projektu pn.: „Stacja Kultura – Partnerstwa Lokalne w Gminie Bogoria” dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury – Edycja 2025. Występy podziwiali wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, burmistrz miasta i gminy Bogoria Marcin Adamczyk, radna powiatu staszowskiego Anna Niziałek, Karolina Suska mentor projektu z Narodowego Centrum Kultury, przewodnicząca rady miejskiej w Bogorii Jolanta Wyrzykowska, radni miejscy, kierownicy referatów i jednostek organizacyjnych, rodziny artystów. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a strażacy poczęstowali wszystkich uczestników koncertu strażacką grochówką.

Tekst i foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje