PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Kolejne sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Połańcu

 

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie 31 stycznia 2023 r. otrzymali decyzją jurorów konkursu stypendia przyznane przez inicjatywę ENEA AKADEMIA TALENTÓW. Wyróżnieni zostali Paweł Bednarski, Bartłomiej Czosnek, Konrad Figiel i Jakub Kosowicz – elektronicy z połanieckiego technikum. Każdy z nich otrzymał po 3 tysiące złotych na rozwój pasji i zainteresowań.

Warto bliżej poznać naszych zwycięzców.

Paweł Bednarski z klasy 4 „A” T interesuje się nowymi technologiami i wynalazkami. Bierze czynny udział w konkursach innowacji i olimpiadach. Do jego największych sukcesów można zaliczyć: tytuł laureata w 2 edycji konkursu Enea Moc na Start, tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2021/2022 oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. W przyszłości Paweł planuje ukończenie studiów technicznych, które pozwolą mu wykonywać pracę związaną z jego zainteresowaniami.

Bartłomiej Czosnek z klasy IV „A” T elektroniką zainteresował się wraz z pierwszym rokiem nauki w szkole ponadpodstawowej. Nauczyciele zaszczepili w nim iskierkę innowacji na tyle mocno, że rozwiązywanie problemów współczesnego świata z wykorzystaniem elektroniki stało się dla niego prawdziwą pasją. Bartek interesuje się również programowaniem i gra w szachy. W głosowaniu internautów zdobył aż 1667 głosów, co stanowiło drugi wynik wśród wszystkich uczniów startujących w konkursie. Najważniejsze osiągnięcia Bartka to: tytuł Finalisty Olimpiady na XV Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2022, Polska/Katowice, Eurobusiness-Haller za „Inteligentne lustro drogowe”; Złoty medal w konkursie Młody Wynalazca 2022; Drugie Miejsce w XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora 2021/2022.

Konrad Figiel z klasy IV „A” T bierze czynny udział w konkursach i olimpiadach. Postawił na własny rozwój, dlatego tworzy nowe projekty, a po ukończeniu technikum planuje pójść na studia techniczne, by dalej się kształcić. Jego hobby to muzyka i sport. Do największych sukcesów Konrada należą: status Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2021/2022 oraz tytuł Finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Jakub Kosowicz z klasy IV „A” T pasją do elektroniki „zaraził się” zaraz po rozpoczęciu nauki w szkole średniej dzięki nauczycielom, którzy pokazali mu, że elektronika to niezwykle interesująca i umożliwiająca rozwój dziedzina wiedzy. Po ukończeniu technikum Kuba planuje dostać się na studia związane z elektroniką, aby dalej móc poszerzać swoją wiedzę w tym kierunku. Jego hobby poza elektroniką to piłka nożna. Do najważniejszych osiągnięć Jakuba należą: tytuł Finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości; złoty medal XV Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2022; drugie miejsce  w XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora 2021/2022.

Stypendium otrzymał w konkursie organizacji także Zespół Szkół w Połańcu, a 10 tysięcy złotych, które przyznano naszej szkole, pozwoli na zorganizowanie dla naszych laureatów wymarzonego wyjazdu na targi ITEX 2023, które odbędą się w Kuala Lumpur w Malezji. Podczas targów odbędzie się konkurs dla młodych wynalazców, w którym nasi uczniowie będą mogli wziąć udział.

Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, jak i ich opiekunom, czyli Beacie i Mariuszowi Zyngierom, którzy w największym stopniu przyczynili się do rozwoju i osiągnięć naszych młodych naukowców.

Marek Pedyński

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje