PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Kolejna umowa z PFRON

 

W dniu 11 czerwca br. w Kielcach podpisano umowę w sprawie realizacji przez powiat staszowski ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach D, F.

Podpisana umowa w obszarze D programu zawiera dwa projekty objęte dofinansowaniem ze środków PFRON:

  • Projekt „Zmniejszenie barier transportowych na rzecz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu poprzez zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych”, zakres rzeczowy projektu wg rodzajów kosztów to zakup Autobusu 23 miejscowego (22+1) przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich (dwa miejsca + najazdy lub rampa do wprowadzania wózków). Maksymalna kwota dofinansowania projektu ze środków PFRON to 351.500,00 zł co stanowi 95% udziału środków PFRON w kosztach realizacji projektu. Beneficjentem jest Miasto i Gmina Połaniec. Projekt jest realizowany na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu.
  • Projekt „Likwidacja barier transportowych na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych poprzez zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych”, obejmuje zakup mikrobusa standard 9-cio miejscowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich (jedno miejsce + winda). Maksymalna kwota dofinansowania projektu ze środków PFRON to 144.000,00 zł co stanowi 85% udziału środków PFRON w kosztach realizacji projektu. Beneficjentem jest Gmina Bogoria. Projekt jest realizowany na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych.

Obszar F podpisanej umowy objęty dofinansowaniem ze środków PFRON zawiera projekt: „Modernizacja Warsztatu Terapii Zajęciowej poprzez montaż instalacji klimatyzacyjnej w pomieszczeniach budynku zlokalizowanego przy ulicy Lipowej 20 w Połańcu”, zakres rzeczowy projektu wg rodzajów kosztów to montaż i zakup instalacji klimatyzacyjnej i malowanie pomieszczeń objętych klimatyzacją na I i II piętrze. Maksymalna kwota dofinansowania projektu ze środków PFRON to 45.910,88 zł co stanowi 80% udziału środków PFRON w kosztach realizacji projektu. Beneficjentem jest Miasto i Gmina Połaniec. Projekt jest realizowany na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu.

Tekst: Aleksandra Konefał

Foto: Lucjan Piotrowski

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje