Jubileusz 10-lecia Klubu Seniora „Megawat” w Połańcu

7 listopada 2025 roku sala widowiskowa w budynku przy ENEA Elektrownia Połaniec wypełniła się radością, wzruszeniem i wspomnieniami. Tego dnia odbyły się uroczyste obchody 10-lecia działalności Stowarzyszenia Klub Seniora „Megawat” – organizacji, która już od dekady tworzy przestrzeń integracji, rozwoju i aktywnego spędzania czasu dla lokalnych seniorów.
Jubileusz rozpoczęła Prezeska Stowarzyszenia, Ewa Durnaś, która powitała zaproszonych gości i podkreśliła znaczenie wspólnej pracy na rzecz aktywizacji seniorów. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele ENEA Elektrowni Połaniec — współorganizatora uroczystości — Jerzy Król i Joanna Serafin-Osmala, a także reprezentantki powiatu: Jolanta Wójtowicz i Anna Kosowicz. Obecny był również Burmistrz Połańca, Jacek Benedykt Nowak.
Wśród licznych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i firm, m.in. dyrektorzy szkół i przedszkoli, prezesi stowarzyszeń oraz lokalni przedsiębiorcy, którzy od lat wspierają inicjatywy „Megawatu”.
Tekst i foto: portal to.dlawas.info
- Cała sala odśpiewała gromkie „Sto lat!” Przy okazałym torcie: Prezeska Stowarzyszenia, Ewa Durnaś oraz przedstawiciel ENEA Elektrowni Połaniec, współorganizator uroczystości Jerzy Król.
- Życzenia składa burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Nowak.
- Życzenia oraz upominek wręczają: Jolanta Wójtowicz, przewodnicząca Rady Powiatu oraz Anna Kosowicz, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Staszowie.
- Pamiątkowa fotografia.
PowiatStaszowski



























