PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Gratulacje za pracę i kultywowanie tradycji

 

W dniu 14 grudnia br., wizytę wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi złożyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Czerwona Malina” z Kiełczyny w gminie Bogoria oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Godziembianie” z Pawłowa w powiecie starachowickim.

KGW „Czerwona Malina” zdobyło pierwsze miejsce podczas ogólnopolskiego konkursu promującego szczepienia przeciwko COVID-19 – zachęciło do przyjęcia szczepionki ponad 250 osób. Był to najlepszy wynik spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu KGW w kraju. Wojewoda Zbigniew Koniusz podziękował paniom za skuteczną promocję szczepień oraz za wsparcie w walce z pandemią.

„Godziembianie” zajęli trzecie miejsce podczas 37. Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego Trzciana-Rzeszów. Spotkanie w urzędzie wojewódzkim było okazją do podziękowań za wspaniały występ i promocję folkloru ziemi świętokrzyskiej.

–  Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Bogoria odniosło sukces w ogólnopolskim konkursie na promocję szczepień przeciwko COVID-19. Zaszczepiło się przeszło 250 osób podczas akcji, które zorganizowało. Bardzo się cieszę z tej prestiżowej nagrody – mówił Zbigniew Koniusz. –  Zespół „Godziembianie” zdobył trzecią nagrodę w kraju. To tylko umacnia mnie w przekonaniu, że nasze województwo bogate jest w tradycję, historię oraz nowoczesność. Naszych dzisiejszych gości łączy wspólna rzecz: kultywowanie świętokrzyskich tradycji – podkreślił wojewoda.

                                                                       Tekst i foto: archiwum ŚUW w Kielcach

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje