Ernest Wieczorek z Zespołu Szkół w Połańcu laureatem Talentów Świętokrzyskich 2025

Talenty Świętokrzyskie 2025! W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się 26. edycja uroczystości „Talenty Świętokrzyskie”, podczas której wyróżniono 22 młodych, uzdolnionych mieszkańców naszego regionu. Wśród nagrodzonych znalazł się Ernest Wieczorek, uczeń klasy III A Technikum Elektronicznego w Zespole Szkół w Połańcu (finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice, zdobywca tytułu Młodego Innowatora za „ALERTPATH – Inteligentny Sygnalizator Korytarza Życia 2024/2025). To jedyny reprezentant nauk technicznych w tegorocznej edycji powiatu staszowskiego.
Stypendia, mające na celu wsparcie rozwoju wybitnych uczniów i studentów, wręczali marszałek Renata Janik, członek Zarządu Anita Koniusz, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski oraz radny Sejmiku i przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Kazimierz Mądzik. W tegorocznej gali wzięli udział m.in. zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Marcin Perz, senator Krzysztof Słoń oraz dyrektor WDK w Kielcach Magdalena Fogiel-Litwinek.
Wśród dotychczas nagrodzonych i wyróżnionych osób znaleźli się: laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, studenci mający wybitne osiągnięcia naukowe (wynalazki, aktywna działalność naukowa), laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, turniejów tańca, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów instrumentalnych.
Informacje na podstawie: artykuł Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
Foto: Arch. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
- Wśród nagrodzonych Ernest Wieczorek, uczeń klasy III A Technikum Elektronicznego w Zespole Szkół w Połańcu.
- Laureaci Talentów Świętokrzyskich 2025
PowiatStaszowski

























