PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Dzień Niepodległości w Staszowie

 

Tegoroczne obchody z konieczności ograniczono do uczestnictwa we mszy świętej za Ojczyznę i złożenia kwiatów w miejscach, jak to czyniono w minionych latach.

O godz. 10:00 w Sanktuariom św. Jana Pawła II modlono się za poległych w walkach o wolność w czasie obydwu wojen światowych, powstań narodowych i wojny polsko-bolszewickiej. Mszę świętą odprawił i homilię wygłosił proboszcz parafii św. Bartłomieja w Staszowie ks. kan. Szczepan Janas.

Po zakończeniu mszy świętej delegacje: władz powiatu staszowskiego oraz miasta i gminy Staszów, a także Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, Grupy Azoty KiZChS ,,Siarkopol” w Grzybowie oraz NSZZ ,,Solidarność” ,,Siarkopolu”, złożyły kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki i płytą Józefa Piłsudskiego na staszowskim Rynku, a także przed pomnikiem żołnierza legionisty przy ul. Parkowej.

Mieszkańcy miasta i powiatu przyłączyli się również do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, polegającej na odśpiewaniu hymnu państwowego punktualnie o godz. 12:00. Dźwięki ,,Mazurka Dąbrowskiego” wybrzmiały także na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych.

                                                                  Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje