PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Dla czteroletniej Marysi

 

W piątek 10 lipca br., w Liceum Ogólnokształcącym w Staszowie odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa, której organizatorami byli: staszowskie LO, członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krewniacy” przy Grupie Azoty ,,Siarkopol” w Grzybowie, Nadleśnictwo Staszów i 102. Batalion Lekkiej Piechoty WOT w Sandomierzu.

Akcja, nad którą opiekę medyczną sprawowali: lekarz transfuzjolog Jacek Karwicki i specjalista ds. promocji krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Renata Klepko z Kielc, rozpoczęła się o godz. 9.00 i trwała do godz. 13.00.

Inicjatywa była dedykowana chorej na  ostrą białaczkę limfoblastyczną czteroletniej Marysi Kani z Lenartowic, która do znalezienia dawcy szpiku kostnego, musi okresowo przechodzić transfuzję krwi w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Podczas piątkowej akcji w staszowskim LO, 63 krwiodawców oddało 28,3 litra krwi. Prezenty dla chorej Marysi przekazali: starosta staszowski Józef Żółciak i dowódca 102. Batalionu WOT w Sandomierzu ppłk Arkadiusz Nenutil. Akcję wsparło Nadleśnictwo Staszów przekazując dla krwiodawców 50 szt. sadzonek jodły i modrzewia. Wielkie słowa uznania należą się wszystkim krwiodawcom którzy, mimo aktualnej sytuacji w kraju, wzięli udział w realizacji tej szlachetnej inicjatywy. Z całego serca życzmy małej Marysi pokonania choroby i pełnego powrotu do zdrowia.

                                                                  Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje