Bogoria z posterunkiem policji

W środę, 30 października br., oficjalnie oddano do użytku nowy budynek Posterunku Policji w Bogorii. Nowoczesny obiekt wyposażony w niezbędne zaplecze, umożliwi funkcjonariuszom skuteczne pełnienie obowiązków.
W ceremonii oddania budynku udział wzięli m.in.: komendant wojewódzki policji w Kielcach insp. Grzegorz Napiórkowski, wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, wicemarszałek województwa Grzegorz Socha, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Jacek Skórski, starosta staszowski Romuald Zgrzywa, wicestarosta Leszek Guzal, były starosta staszowski Józef Żółciak oraz komendant powiatowy policji w Staszowie mł. insp. Dariusz Kuroś wraz z podkomendnymi. Władze miasta i gminy Bogoria reprezentowali: burmistrz Marcin Adamczyk i przewodnicząca Rady Miejskie Jolanta Wyrzykowska. Obecni byli także: kapelan wojewódzki policji ks. ppor. Paweł Kowalski oraz kapelan policji powiatu staszowskiego ks. kan. Wiesław Kowalewski, jak również przedsiębiorcy ziemi staszowskiej, na czele z właścicielem Hut Szkła Gospodarczego prezesem Tadeuszem Wrześniakiem i właścicielami Spółki GMC Dariuszem i Lucyną Gozdkami.
Działkę pod budowę posterunku oraz radiowóz, umową darowizny przekazała gmina Bogoria. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 4 mln 213 tys. zł i w całości został pokryty ze środków Programu Modernizacji Policji. Powierzchnia użytkowa budynku administracyjnego, wyposażonego w pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe, wynosi 159 m². W budynku znajdują się: pokój przyjęć interesantów, pokoje biurowe, serwerownia, pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Wyposażenie stanowią: sprzęt łączności i informatyki oraz sprzęt gospodarczy, kwatermistrzowski i techniki policyjnej. W budynku garażowym przewidziano 2 stanowiska na samochody i pomieszczenia magazynowe. Na terenie działki znajdują się m.in.: parking dla pracowników policji z 8 miejscami postojowymi, parking dla interesantów z 6 miejscami oraz maszt aluminiowy o wysokości 30 m. W posterunku służbę będzie pełnić 8 funkcjonariuszy na czele z kierownikiem asp. szt. Damianem Nowińskim.
Nowo otwarty posterunek jest najlepszym dowodem na konstruktywną współpracę władz samorządowych z policją, czego efektem jest wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców i tworzenie solidnych podstaw do dalszego rozwoju miasta i gminy Bogoria.
Tekst i foto: Jan Mazanka
- Komendant powiatowy policji w Staszowie mł. insp. Dariusz Kuroś składa meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości komendantowi wojewódzkiemu policji w Kielcach insp. Grzegorzowi Napiórkowskiemu. Z tyłu: zastępca komendanta wojewódzkiego mł. insp. Marcin Chatys.
- Od lewej: mł. insp. Dariusz Kuroś, burmistrz Bogorii Marcin Adamczyk, wicemarszałek województwa Grzegorz Socha, wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, insp. Grzegorz Napiórkowski, mł. insp. Marcin Chatys, nadkom. Jacek Rozczypała, starosta staszowski Romuald Zgrzywa i prezes WFOŚiGW w Kielcach Jacek Skórski.
- Funkcjonariusze Posterunku Policji w Bogorii, z lewej: kierownik asp. szt. Damian Nowiński.
- Funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej w Staszowie.
- Kierownik asp. szt. Damian Nowiński składa meldunek o gotowości do przejęcia posterunku komendantowi wojewódzkiemu policji w Kielcach insp. Grzegorzowi Napiórkowskiemu.
- Komendant wojewódzki policji insp. Grzegorz Napiórkowski wręczył kierownikowi asp. szt. Damianowi Nowińskiemu klucze do budynku posterunku.
- Komendant wojewódzki policji insp. Grzegorz Napiórkowski podziękował władzom miasta i gminy Bogoria za współpracę przy budowie posterunku.
- Życzenia sukcesów w służbie bogoryjskim policjantom złożył wojewoda świętokrzyski Józef Bryk.
- Burmistrz Marcin Adamczyk otrzymał od komendanta insp. Grzegorza Napiórkowskiego statuetkę policjanta.
- Burmistrz Bogorii Marcin Adamczyk podsumował przebieg procesu inwestycyjnego.
- Podarunek dla komendanta insp. Grzegorza Napiórkowskiego przekazali: burmistrz Marcin Adamczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Wyrzykowska i radny Grzegorz Snopek.
- Gratulacje komendantowi wojewódzkiemu policji w Kielcach insp. Grzegorzowi Napiórkowskiemu składa prezes WFOŚiGW w Kielcach Jacek Skórski.
- Starosta staszowski Romuald Zgrzywa przekazał komendantowi insp. Grzegorzowi Napiórkowskiemu okolicznościowe pismo gratulacyjne.
- Kwiaty wręczył wicestarosta Leszek Guzal.
- Podczas zwiedzania posterunku, od lewej: oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie asp. Joanna Szczepaniak, wicemarszałek województwa Grzegorz Socha, zastępca burmistrza Bogorii Lidia Zamiela, prezes WFOŚiGW w Kielcach Jacek Skórski i wojewoda świętokrzyski Józef Bryk.
- Komendę zwiedzają m.in. starosta staszowski Romuald Zgrzywa, prezes WFOŚiGW w Kielcach Jacek Skórski, radna powiatu staszowskiego Anna Niziałek i członek Prezydium Stowarzyszenia Emerytów Policji w województwie świętokrzyskim Grzegorz Żmuda.
- Wywiadu dla: STV.INFO, Radia Kielce i Echa Dnia, udziela komendant wojewódzki policji w Kielcach insp. Grzegorz Napiórkowski.
- Wywiadu udziela starosta staszowski Romuald Zgrzywa.
- Wywiadu udziela kierownik posterunku asp. szt. Damian Nowiński.
- Nowo oddany budynek Posterunku Policji w Bogorii.
PowiatStaszowski











































