PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Biblioteka na swoim

 

5 marca br. w nowej siedzibie Staszowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, odbyło się oficjalne przekazanie pomieszczeń. Dzień później rozpoczęto przewożenie na ul. 11 Listopada całego zasobu książek oraz czasopism z dotychczasowej siedziby w Starostwie Powiatowym w Staszowie przy ul. Piłsudskiego.

Na okoliczność przekazania pomieszczeń sporządzono umowę najmu podpisaną przez dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Sylwestra Kasprzyka oraz starostę staszowskiego Józefa Żółciaka i wicestarostę Leszka Guzala. Pomieszczenia biblioteki o łącznej powierzchni 234 m² znajdują się na parterze budynku przy ul. 11 Listopada 1 w Staszowie. Nieco wcześniej, rozpoczęły tam swoją działalność: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Staszowie.

Nowe siedziby tych 3 instytucji mieszczą się w przebudowanej Komendzie Powiatowej Policji. Inwestycja o wartości 5 mln 816 tys. zł została dofinansowana kwotą 2 mln 500 tys. zł (43%) z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozostała część kosztów została pokryta z budżetu powiatu staszowskiego. Adaptacja budynku zakończyła się w jesieni ubiegłego roku, a uroczyste jego przekazanie do użytku odbyło się 6 października 2023 roku.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje