PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Mistrzostwa bokserskie uroczyście otwarte

 

Po raz pierwszy w historii ziemia staszowska otrzymała wyróżnienie organizacji Mistrzostw Polski w Boksie. Dotychczas  w oddanym, w listopadzie 2012 roku Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie, kilka razy odbyły się mistrzostwa Polski w zapasach, w stylu wolnym i w stylu klasycznym.

Tym razem w dniu 1 września br. o godz. 15:30 w Powiatowym Centrum Sportowym przy ul. Oględowskiej 6 w Staszowie, uroczyście otwarto ,,28. Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie”.

W uroczystym otwarciu, udział wzięli m.in.: poseł na Sejm, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anna Krupka, Członkowie Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego na czele z prezesem Grzegorzem Nowaczykiem oraz Łukaszem Dybcem – prezesem Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta staszowski Leszek Guzal, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć i przedstawicielka jednego z głównych Sponsorów mistrzostw Agnieszka Wojdan – członkini Zarządu Enea Elektrownia Połaniec.

Do Staszowa przyjechało 157 zawodników z 16 Okręgowych Związków Bokserskich. O tytuł Mistrza Polski Juniorów walczą zawodnicy urodzeni w latach 2003-2004, posiadający aktualną licencję zawodniczą PZB. Walki potrwają do 4 września br., wtedy też nastąpi uroczyste zakończenie zawodów, wręczenie medali, dyplomów i pucharów oraz dekoracja mistrzów Polski, wicemistrzów i brązowych medalistów.

Mistrzostwa odbywają się pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz sekretarz stanu w tym ministerstwie, poseł na Sejm Anny Krupki. Partnerem strategicznym mistrzostw jest ,,SUZUKI”. Wstęp dla kibiców jest wolny, serdecznie zapraszamy od godz. 11:00.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje