28. Orkiestra WOŚP zagrała na ziemi staszowskiej

Jak co roku, w każdej gminie powiatu staszowskiego, kilkudziesięciu wolontariuszy kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znaczne kwoty pozyskano także w czasie licytacji różnych przedmiotów i dzieł sztuki oraz dzięki innym akcjom, jak np. w czasie corocznie rozdawanej grochówki, przyrządzonej przez druhów staszowskiej jednostki OSP.
Tegoroczna aukcja w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się nieco wcześniej niż w latach ubiegłych, licytacja miała miejsce w godzinach od 13:00 do 15:00, w przerwach między koncertami zespołu ,,Econ” i Orkiestry Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka. Wylicytowano, m.in.: zestawy promocyjne przekazane przez powiat staszowski oraz miasto i gminę Staszów, karnety na pływalnię, siłownie i ściankę wspinaczkową podarowane przez Powiatowe Centrum Sportowe, zdjęcie – panoramę Staszowa przekazaną przez Sławomira Rakowskiego, butelkę wina z Czarnogóry, a także najdrożej sprzedany, za 350 zł, obraz olejny Norberta Palmera. Łącznie z aukcji w Staszowskim Ośrodku Kultury oraz z puszki ,,przy grochówce”, uzbierano kwotę 6 tys. 141 zł. Trwa liczenie wszystkich wpływów, jakie uzyskały komitety akcji WOŚP na terenie powiatu staszowskiego. Na godz. 10:00 w poniedziałek 13 stycznia br., było już ponad 135 tys. zł, a ostateczne podliczenie tegorocznej Orkiestry, potrwa jeszcze kilka dni.
Tekst i foto: Jan Mazanka
- Na staszowskim Rynku, od godz. 10:00 druhowie z miejscowej jednostki OSP częstowali grochówką.
- Na ulicach Staszowa kwestowali uczniowie z Zespołu Szkół w Rytwianach.
- Pierwsi darczyńcy i konsumenci.
- W czasie zbiórki na staszowski Rynku.
- W czasie zbiórki na staszowski Rynku.
- Wolontariusze WOŚP na ul. Partyzantów.
- Niektórzy z kierowców widząc wolontariuszy, zatrzymywali się i dołączali do akcji.
- Z upływem czasu, puszka druhów stawała się coraz cięższa.
- Pan Doktor także wsparł szlachetny cel WOŚP.
- W pakiecie, foto z druhami.
- Klara z mamą.
- Za przykładem Klary poszli inni.
- Akcję na rzecz WOŚP, w staszowskim Ośrodku Kultury prowadził Dominik Rożek.
- Gadżety z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.
- Zestawy promocyjne ze Starostwa Powiatowego w Staszowie i karnety na: pływalnię, siłownię i ściankę wspinaczkową, przekazane przez Powiatowe Centrum Sportowe.
- Zestawy promocyjne Urzędu Miasta i Gminy Staszów.
- Zdjęcie ,,Panorama Bogorii”, podarowane przez Sławomira Rakowskiego i obraz olejny Norberta Palmera.
- Zdjęcia Szydłowa i Staszowa, przekazane przez Sławomira Rakowskiego.
- Butelka wina z Czarnogóry, została sprzedana za 100 zł.
- Elektryczny samowar.
- 2 karnety na lot motolotnią.
- Kwiaty, obraz olejny.
- Na początku aukcji, za 100 zł, wylicytowano śpiochy dla malucha, z logo WOŚP.
- Aukcja została wkomponowana w dwa koncerty, rozpoczął zespół ,,Econ”.
- Na scenie SOK zespół ,,Econ”.
- Drugim zespołem, jaki wystąpił w czasie licytacji na rzecz WOŚP, była Orkiestra Hut Szkła Gospodarczego prezesa Tadeusza Wrześniaka.
- W czasie koncertu Orkiestry Hut Szkła Gospodarczego prezesa Tadeusza Wrześniaka.
PowiatStaszowski


















































