INTER-KO7 tańczą i bawią

phoca thumb l 3Nazwa grupy pochodzi od Internatu Zespołu Szkół w Staszowie, przy ulicy Koszarowej 7, gdzie chłopcy pochodzący z Winnicy na Ukrainie: Rusłan, Vitalij, Igor, Dima i Maks, mieszkają i uczą się w staszowskich szkołach ponadgimnazjalnych. Przyjechali tu po naukę, ale również chętnie rozwijają swoje pasje, Igor i Rusłan przez wiele lat tańczyli w słynnym Zespole Pieśni i Tańca „Barwinok”, który koncertował także w powiecie staszowskim w czerwcu 2009 roku.


Historia zespołu Inter-KO7 rozpoczęła się w dniu 8 marca br., kiedy to chłopcy, podczas ,,Dnia Kobiet” w Internacie, zaprezentowali układ choreograficzny „Panowie dla Pań”. W dniu 5 czerwca br., w ramach współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osieku, przygotowali „Kuźnię” - sztukę podkuwania konia w niebanalnej oprawie tanecznej. Taniec cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie dzieci, które otoczyły scenę i z zaciekawieniem śledziły perypetie chłopca w masce konia. Tym samym występem chłopcy zadebiutowali na castingu drugiej edycji show „Echa Dnia”, czyli w ,,Talencie Staszowskim”, gdzie tańczący koń podbił serca jurorów. Na finał ,,Talentu Staszowskiego” przygotowali profesjonalny, narodowy taniec ukraiński z trudnym repertuarem figur i układów, wystąpili w pięknych strojach o intensywnych kolorach. Byli bezkonkurencyjni, wygrali finał w Staszowie, czym zagwarantowali sobie występ w półfinale Talentu Świętokrzyskiego w Kielcach. Tam również, niestety już w czteroosobowym składzie, ze względu na kontuzję jednego kolegi, zaprezentowali kolejny, jeszcze trudniejszy taniec narodowy i ku ich ogromnemu zadowoleniu otrzymali wysokie noty od jury. Tego samego dnia wieczorem występowali również na koncercie charytatywnym dla Stasia Patrzałka w Staszowskim Ośrodku Kultury. Ich udział w Talencie Świętokrzyskim kończy się w sobotę 17 grudnia 2016 r., o godz. 17:30, występem w Konkursie Finałowym w Kieleckim Centrum Kongresowym*. Chłopcy starannie przygotowują się do finału, sam też staram się dopilnować wszystkich szczegółów, zarówno technicznych, jak i związanych ze strojami oraz motywacją w codziennych treningach.
            Opracował: Wojciech Piwowar, na podstawie „Echa Dnia”.
PS. Serdecznie dziękujemy Starostwu staszowskiemu za ufundowanie strojów
* O wynikach finału poinformujemy na www.staszowski.eu, ze względu na konieczność wcześniejszego oddania kwartalnika do druku. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Redakcja.

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png