Staszów ponownie gościł poetów

phoca thumb l 8Tym razem w ,,Światowym Dniu Poezji” wzięło udział dziewięcioro poetów, w tym: dwoje z Grecji, dwoje z Węgier, jeden z Niemiec i czworo z Polski.

Gości podejmował Staszowski Ośrodek Kultury, oddając do dyspozycji zarówno salę widowiskową jak i kameralną. Podobnie jak w roku ubiegłym zaprezentowano wybrane wiersze wszystkich obecnych, a zrobili to w sposób bardzo profesjonalny uczniowie staszowskich szkół – członkowie Sekcji Teatralnej SOK. Równie pięknie zaprezentowało się czworo wykonawców utworów muzycznych z Klubu Piosenki, co zostało podkreślone przez głównego organizatora ,,Światowych Dni Poezji” w naszym kraju, Aleksandra Nawrockiego z Warszawy.
    Jednym ze współgospodarzy spotkania był poeta ziemi staszowskiej Benedykt Kozieł, który w imieniu starosty staszowskiego Michała Skotnickiego wręczył wszystkim gościom upominki promocyjne.     Po zakończeniu głównej części spotkania w sali widowiskowej, poeci i zaproszeni goście przeszli do sali kameralnej, aby wspólnie delektować się ostatnio napisanymi utworami.
    Światowy Dzień Poezji od 15 lat organizowany jest pod patronatem UNESCO, m.in. wspierającej współpracę  międzynarodową w dziedzinie kultury, sztuki i nauki.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png