Ukraińcy w Komendzie

phoca thumb m 2W dnu 29 lipca br. 40-osobowa grupa ukraińskich uczniów wraz z nauczycielami, realizująca w powiecie staszowskim projekt dot. Jana Potockiego, złożyła wizytę w Komendzie Powiatowej Państwowej straży Pożarnej w Staszowie.


    Ukraińską młodzież i jej opiekunów powitał starosta staszowski Michał Skotnicki i komendant powiatowy PSP st. bryg. Grzegorz Ciepiela, w towarzystwie wicestarosty Tomasza Fąfary i zastępcy komendanta bryg. Jarosława Pławskiego. Zwiedzanie strażnicy rozpoczęto od jej ,,serca” tj. stanowiska kierowania, gdzie dyżurny mł. asp. Łukasz Kruk poinformował o technicznym wyposażeniu tego miejsca i znaczeniu pełnionej tu służby dla prowadzenia akcji ratowniczych.
    Następnie gości przejął kpt. Michał Bednarski, który wykazał bardzo dużo cierpliwości i zaangażowania przy prezentacji poszczególnych wozów bojowych jak również sprzętu ratowniczo-gaśniczego, co zrobiło na zwiedzających bardzo duże wrażenie, tym bardziej, że sprzęt będący na wyposażeniu komendy pochodził z najwyższej światowej półki. Za nadzwyczaj poważne i miłe przyjęcie młodych ukraińskich gości, komendantowi st. bryg. Grzegorzowi Ciepieli i jego podkomendnym podziękował wicestarosta Tomasz Fąfara.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png