Wizyta gości z Polonii Ukraińskiej

Vołodymyr PawłowskiW dniu 21 listopada br., w Starostwie staszowskim, krótką roboczą wizytę złożył prezes Konfederacji Polaków Podola w Winnicy na Ukrainie Vołodymyr Pawłowski z małżonką Svitłaną. W rozmowie z wicestarostą Tomaszem Fąfarą poinformował o bieżących działaniach, głównie edukacyjnych, jakimi Konfederacja aktualnie się zajmuje.

Czytaj więcej...

Statuetka za współpracę

1W dniu 19 września br., podczas wizyty samorządowców ukraińskich w powiecie staszowskim, dyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Obwodu Winnickiego Vołodymyr Mereszko, wręczył naczelnikowi Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą w Starostwie staszowskim Janowi Mazance, okolicznościową statuetkę ,,Za wkład w rozwój współpracy świętokrzysko-winnickiej”.

Czytaj więcej...

Obchodzono 26. rocznicę niepodległości Ukrainy

phoca thumb l 1W poniedziałek, 4 września br., w sali  koncertowej Filharmonii Warszawskiej, dla uczczenia 26 rocznicy niepodległości Ukrainy, odbyło się spotkanie przyjaciół tego kraju: dyplomatów, samorządowców, przedsiębiorców, twórców kultury, artystów oraz działaczy fundacji i stowarzyszeń.

Czytaj więcej...

Kolejny udany plener malarski

phoca thumb l 19Już od 15 lat, miesiące wakacyjne są okresem realizacji inicjatyw we współpracy Starostwa staszowskiego z miastem Winnica na Ukrainie. Do kalendarza imprez, od 2008 roku, na stałe wpisano polsko-ukraiński plener malarski, w tym roku zrealizowany w dniach 2 – 10 lipca, także z udziałem uczniów i opiekunów z powiatu rawskiego.

Czytaj więcej...

37. Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe w Szydłowie

phoca thumb l 15W zawodach, jakie odbyły się 30 grudnia 2016 roku wystartowało 457 biegaczy i jest to rekord, jeśli chodzi o liczbę uczestników szydłowskiej imprezy. Rekordowa była też liczba startujących w biegu głównym, w którym wzięło udział 209 biegaczy.

Czytaj więcej...

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png