Otwarto Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kurozwękach

Utworzono: czwartek, 31, październik 2019

2W dniu 31 października br., otwarto Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kurozwękach, który pierwszych swoich podopiecznych przyjął 11 września br. Otwarcie placówki w Kurozwękach rozpoczęto od powitania gości. Licznie przybyłych gości przywitała Aneta Chynek, która następnie zaprezentowała gościom historię powstawania Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kurozwękach.
„Trzeba mieć marzenia” te słowa wielokrotnie kierowała do wszystkich gości Halina Łabuda przewodnicząca Zarządu Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która powitała wszystkich dziękując za przybycie i za okazywanie wieloletniego wsparcia dla działalności staszowskiego koła jak i Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno Wychowawczego. Spełnieniem marzeń wielu ludzi stał się otwierany dziś dom – nowoczesny, przyjazny, ciepły i spełniający oczekiwania podopiecznych i ich opiekunów.


Słowa uznania i podziękowania za wytrwałość, siłę i zaangażowanie skierowali Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski, starosta staszowski Józef Żółciak, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, dyrektor Oddziału PFRON w Kielcach Andrzej Michalski, w imieniu sponsorów Zdzisław Wojtycha Prezes Zarządu Elporem i Elpoautomatyka, licznie przybyli przedstawiciele instytucji i przyjaciele stowarzyszenia i ośrodka.
Po występie artystycznym w wykonaniu podopiecznych, dokonano oficjalnego otwarcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kurozwękach. Obecny na uroczystości proboszcz  parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna Biskupa ks.kan Andrzej Bąk dokonał poświecenia Domu oraz przewodniczył modlitwie.
Pracownicy Domu zaprosili wszystkich do jego zwiedzenia. Wszyscy mieli okazję zwiedzić placówkę oraz podziwiania prac autorstwa podopiecznych, którzy  w czasie pobytu w Domu, biorą udział w zajęciach prowadzonych w pracowniach:  muzycznej, biblioterapeutycznej, rękodzielniczej, higieniczno-kosmetycznej, zajęć plastycznych, stolarskiej, komputerowej i krawieckiej. Dla większych grup zajęcia organizowane są także w świetlicy oraz w sali terapii ruchem. Podopieczni korzystają także ze wsparcia psychologa, pracownika socjalnego, pedagoga i fizjoterapeuty.


                                    Tekst i foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech