Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Utworzono: środa, 30, październik 2019

phoca thumb l 2W środę 30 października br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Staszowie, obradowała Powiatowej Rady Rynku Pracy.  Po przedstawieniu porządku obrad przez przewodniczącą Rady wójt gminy Łubnice Annę Grajko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Staszowie Benedykt Kozieł, omówił bieżącą sytuację na rynku pracy oraz realizację aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu.

Szczegółowe informacje na temat bieżącej sytuacji na powiatowym rynku pracy można odnaleźć na stronie internetowej  PUP w Staszowie https://staszow.praca.gov.pl/ w zakładce Rynek Pracy.
Zebrani na posiedzeniu członkowie Rady w punkcie sprawy różne poruszali kwestie wysokości środków przyznanych dla PUP w Staszowie na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w roku 2019 oraz kwestie dotyczące deficytu zawodów na terenie powiatu. W punkcie tym wysłuchano również przedstawiciela Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Bardzie w gminie Raków, Mariusza Ozdoby, którego wystąpienie związane było właśnie z realizacją aktywnych form zatrudnienia przez 2 nauczycieli z terenu powiatu staszowskiego, zatrudnianych przez Stowarzyszenie.


Teks i foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech