Trzeci ,,Hubertus” za nami

Utworzono: poniedziałek, 23 wrzesień 2019

phoca thumb l 2Mimo, że dzień św. Huberta przypada 3 listopada, to myśliwi ziemi staszowskiej i tarnobrzeskiej, swojego patrona, uczcili już w niedzielę 22 września br. ,,Staszowskie spotkania z kulturą łowiecką”, rozpoczęto o godz. 11:30, mszą świętą w kościele pw. św. Barbary w Staszowie. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Franciszek Berak - duszpasterz świętokrzyskich myśliwych.

    Po zakończeniu mszy świętej, myśliwi i zaproszeni goście przeszli na teren Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego ,,Zalew nad Czarną”. Imprezę otworzył łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu Robert Bąk, po czym osobom zasłużonych w organizacji staszowskich ,,Spotkań z kulturą łowiecką”, wręczono pamiątkowe statuetki. Następnie, życzenia władzom Okręgowego Związku PZŁ w Tarnobrzegu, Zarządom Kół Łowieckich i myśliwym, złożyli posłowie na Sejm, samorządowcy i przedstawiciele władz łowieckich i dyrekcji Lasów Państwowych.
    Uczestnicy festynu z zainteresowaniem wysłuchali występu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich ,,Raróg” z Tarnobrzega oraz wabiarzy, a także koncertu Zespołu Muzyki Myśliwskiej ,,DeLuxe” oraz obejrzeli pokaz sokolniczy i psów myśliwskich. Jedną z atrakcji festynu, był konkurs na najlepsze pierogi z sarniny, który wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Czajkowa Południowego. Stoiska edukacyjne wystawiły: Nadleśnictwo Staszów i ,,Klub Dian Wadera” działający przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu. Swoje namioty, w których nie tylko prezentowano trofea myśliwskie, ale także częstowano potrawami i wędlinami z dziczyzny, ustawiły Koła Myśliwskie: ,,Głuszec” Tarnobrzeg, ,,Szarak” Bogoria, ,,Odyniec” Kielce, ,,Knieja” Sichów, ,,Dzik” Połaniec, ,,Cietrzew” Osiek, ,,Bór” Rytwiany i ,,Bażant” Łubnice i Wojskowe Koło Łowieckie ,,Oręż Sandomierz”. Popularność, jaką cieszyły się potrawy z dziczyzny serwowane bezpłatnie wśród wszystkich uczestników imprezy oraz ,,myśliwski klimat” w czasie realizacji poszczególnych punktów programu, są najlepszą rekomendacją dla organizacji następnego ,,Hubertusa”, w roku przyszłym.
                               

Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech