Rozegrano ,,Turniej 3-Majowy”

Utworzono: sobota, 11, maj 2019

phoca thumb l 3W dniu 11 maja br., w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie, rozegrano turniej dla uczczenia 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O główne trofeum – puchar Starosty Staszowskiego rywalizowało 7 drużyn.  

    W tym roku do rozgrywek stanęły zespoły reprezentujące: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, Grupę Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki ,,Siarkopol” S.A. w Grzybowie, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ,,Skowron” Pokrycia Dachowe, ,,Murenę” Sp. z o.o., Zespół Szkół w Staszowie, przedsiębiorców staszowskich grających w zespole pod nazwą ,,Huragan” i Starostwo Powiatowe w Staszowie.
    Wszystkie drużyny prezentowały podobny, wysoki poziom umiejętności, więc nie łatwo było wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie turniej wygrała drużyna PHU ,,Skowron” zwyciężając z Grupą Azoty w dwóch setach: 26:24 i 25:14, III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół, a IV Starostwa staszowskiego. W klasyfikacji indywidualnej: najlepszym przyjmującym został Grzegorz Wątroba z Grupy Azoty, najlepszym atakującym Krzysztof Król z PHU ,,Skowron”, najlepszym rozgrywającym Andrzej Sałata ze Starostwa, a najlepszym zawodnikiem Łukasz Borycki z Zespołu Szkół.
    Była to już 5. edycja tego turnieju, którego organizatorem, podobnie jak czterech poprzednich, było Starostwo Powiatowe w Staszowie. Sędziowanie zapewnił Zespół Szkół w Staszowie.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech