WOŚP w Staszowie po raz 27.

Utworzono: poniedziałek, 14, styczeń 2019

phoca thumb l 3Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podobnie jak w latach ubiegłych odbył się w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury. Również tradycyjnie tegoroczną zbiórkę funduszy, rozpoczęła swoim głośnym przemarszem ulicami Staszowa Orkiestra Grupy Azoty Kopalń i Zakładów Chemicznych Siarki ,,Siarkopol” S.A. w Grzybowie. Zebrane podczas tegorocznego Finału pieniądze zostaną przekazane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.  

Punktem kulminacyjnym każdego Finału WOŚP jest licytacja przedmiotów przekazanych przez wszystkich chętnych do udzielenia wsparcia Orkiestrze. Tegoroczna licytacja zgromadziła w sali kameralnej Staszowskiego Ośrodka Kultury wielu darczyńców oraz mieszkańców miasta i powiatu staszowskiego. Wśród zaproszonych gości był m.in.: radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Paweł Krakowiak i Marek Strzała oraz wicestarosta staszowski Leszek Guzal.
Przekazane na licytację przez Starostwo Powiatowe w Staszowie dwa komplety gadżetów promocyjnych oraz koszulki promujące powiat staszowski zostały sprzedane za kwotę 147 zł, a 2 karnety uprawniające do 15-krotnego skorzystania z pływalni i siłowni sprzedano za podobną kwotę bo 140 zł.  Podczas licytacji, w dniu Finału, zebrano łączną kwotę 6 tys. 236,26 zł. Natomiast ogólna łączna kwota, uzyskana podczas staszowskiej edycji tej całej imprezy, wg danych na godz. 9:00, w poniedziałek 14 stycznia, to 29 tys. 261,34 zł.
Najskuteczniejszym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Staszowie został Wiktor Flerian, który do swojej puszki zebrał 927,67 zł. Nadal trwa liczenie ostatecznej kwoty, która zostanie przekazana przez staszowski sztab WOŚP na konto Wielkiej Orkiestry. Atrakcjami tegorocznego Finału były występy wokalistek Klubu Piosenki Rytm ze Staszowskiego Ośrodka Kultury.

Tekst i foto: Michał Skrętek

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png