Kolejna likwidacja barier

Utworzono: piątek, 16, listopad 2018

PCPR Winda na Pipale 3W czwartek, 15 listopada br., na osiedlu Pipała w Staszowie, oddano do użytku podnośnik pionowy umożliwiający bezproblemowy transport do mieszkania wózka inwalidzkiego z osobą niepełnosprawną. Inwestycję o wartości 37 tys. 800 zł zrealizowano w oparciu o środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 34 tys. 20 zł tj. 90% wartości zadania, pozyskanych przez PCPR w Staszowie.

Pozostałe 10% kosztów w wysokości 3 tys. 780 zł sfinansował sam zainteresowany. Stosowną umowę podpisano w Starostwie Powiatowym w Staszowie w dniu 31 lipca br., a wykonawcą zadania była firma LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z Wrzosowej koło Częstochowy. Jest to kolejna inwestycja likwidacji barier architektonicznych w miejscu zamieszkania osób niepełnosprawnych, jakie od lat realizuje powiat staszowski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

                            Tekst i foto: Jan Mazanka

 

PCPR Winda na Pipale 1

Oficjalnego uruchomienia windy dokonał sam użytkownik pan Stanisław Oleś, w towarzystwie starosty staszowskiego Michała Skotnickiego.

PCPR Winda na Pipale 2

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Staszowie Renata Śledź podziękowała staroście staszowskiemu Michałowi Skotnickiemu i dyrektor PCPR Annie Ogórek za pozyskanie funduszy na zakup i instalację windy.

PCPR Winda na Pipale 3

Od lewej: pracownik socjalny OPS Renata Wójtowicz, zastępca kierownika OPS Maria Hamer, kierownik OPS w Staszowie Renata Śledź, starosta staszowski Michał Skotnicki, Stanisław Oleś i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Ogórek.

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech