Działaj lokalnie - półmetek projektu

Utworzono: wtorek, 30, październik 2018

Od pierwszych dni lipca mamy okazję obserwować i wspierać dwudziestu grantobiorców szóstej edycji programu “Działaj Lokalnie” w powiecie staszowskim. Tematyka projektów nagrodzonych w tym roku jest bardzo różnorodna i dotyka wielu aspektów życia społeczności lokalnych. Jednak tematami, które pojawiają się w większości z nich jest uczczenie 100-tnej rocznicy niepodległości Polski, a także temat zdrowia i sprawności fizycznej.

    Mieliśmy okazję uczestniczyć w rekonstrukcjach historycznych, biwaku historycznym oraz rajdach rowerowych, które we wspaniały sposób upamiętniają rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło jednak czasu aby pomyśleć także o zdrowiu, razem z uczestnikami braliśmy udział w zajęciach fitness, spotkaniach z dietetykami oraz fizjoterapeutami. Razem kibicowaliśmy również uczestnikom biegu obwodnicą Staszowa.
    W ramach nagrodzonych projektów mogliśmy obserwować zaangażowanie społeczności lokalnych w prace nad stworzeniem przestrzeni przyjaznej pszczołom, odświeżenie wizerunku małej ojczyzny czy odnowienie źródełka i terenów, które je otaczają. Organizatorzy zadbali także o przyjemne spędzenie czasu przy ogniskach, na biesiadach, piknikach oraz festiwalach piosenek ludowych i patriotycznych, które gromadziły i pomagały w integracji społeczności lokalnych.  Cieszymy się, że również najmłodsi mogli spędzić aktywnie czas na turnieju szachowym oraz na piknikach przygotowywyanych z myślą o wesołej organizacji zabaw dla dzieci.
    To nie koniec działań w ramach projektu „Działaj Lokalnie”, czekamy na kolejne wydarzenia i ciągle gorąco kibicujemy wszystkim grupom, które tak wspaniale realizują ideę naszego programu!

Patrycja Drąg
Ośrodek Działaj Lokalnie w Staszowie – Fundacja FARMa

 


                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech