Drugi ,,Hubertus” za nami

Utworzono: środa, 17, październik 2018

phoca thumb l 2Mimo że według kalendarza dzień św. Huberta przypada 3 listopada, to ze względu na porę roku i niepewność pogody, myśliwi ziemi staszowskiej swojego patrona uczcili już w niedzielę 14 października.

    Rozpoczęto mszą świętą w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie, po czym myśliwi i zaproszeni goście przeszli na teren Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego ,,Zalew nad Czarną”. Imprezę otworzył łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu Robert Bąk. Życzenia i gratulacje władzom Okręgowego Związku, Zarządom Kół Łowieckich i wszystkim myśliwym złożyli: poseł na Sejm RP Anna Krupka, starosta staszowski Michał Skotnicki i burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. Spotkanie było okazją do wręczenia zasłużonym myśliwym srebrnych i brązowych ,,Medali Zasługi Łowieckiej”, przyznanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich. Ceremonii odznaczeń dokonali: prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Tarnobrzegu Tadeusz Jabłoński i wiceprezes Okręgowej Rady, prezes Koła Łowieckiego ,,Knieja” w Sichowie Kazimierz Mazur.
    Uczestnicy festynu z zainteresowaniem wysłuchali występu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich ,,Raróg” z Tarnobrzega oraz wabiarzy z Niska, a także obejrzeli pokaz sokolniczy i psów myśliwskich. Stoiska edukacyjne wystawiły: Nadleśnictwo Staszów i ,,Klub Dian Wadera” działający przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu. Swoje namioty, w których nie tylko prezentowano trofea myśliwskie, ale także częstowano potrawami i wędlinami z dziczyzny, ustawiły Koła Myśliwskie: ,,Głuszec” Tarnobrzeg, ,,Szarak” Bogoria, ,,Odyniec” Kielce, ,,Knieja” Sichów, ,,Dzik” Połaniec, ,,Cietrzew” Osiek, ,,Bór” Rytwiany i ,,Bażant” Łubnice. Popularność, jaką cieszyły się potrawy z dziczyzny serwowane bezpłatnie wśród wszystkich uczestników imprezy oraz ,,myśliwski klimat” w czasie realizacji poszczególnych punktów programu, są najlepszą rekomendacją dla organizacji następnego ,,Hubertusa”, w roku przyszłym.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png