Z biegu obwodnicą Staszowa

Utworzono: wtorek, 16, październik 2018

phoca thumb l 2W niedzielę 14 października, odbył się ,,Jedyny Oficjalny Bieg Obwodnicą Staszowa” na dystansie 10 km, w którym udział wzięło 105 biegaczy z województwa świętokrzyskiego i sąsiednich regionów.

    Parę minut przed godz. 11:00, rozpoczęto rozgrzewką, po czym wystrzałem z pistoletu, biegaczy wystartował starosta staszowski Michał Skotnicki. Początek biegu i jego zakończenie ustalono przy bazie PKS w Staszowie. Trasę należało przebiec od ul. Krakowskiej w kierunku Oglądowa do mostu na rzece Czarnej i z powrotem. Po zakończeniu biegu zawodników sklasyfikowano w następujących kategoriach: ▪ OPEN kobiet i mężczyzn, ▪ mieszkańcy powiatu staszowskiego – kobiety i mężczyźni, ▪ kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn: 16 – 29 lat, 30 – 39 lat, 40 – 49 lat, 50 – 59 lat i 60+.
    W kategorii OPEN, wśród kobiet: I miejsce zajęła Wioletta Jonczyk z ,,Fitness Active Daleszyce”, II miejsce - Katarzyna Nogaś z ,,Run For Fun” Mielec, III miejsce – Monika Rychlik-Bożek ze ,,Stalowowolskiego Klubu Biegacza”, natomiast wśród mężczyzn: I miejsce zajął Sylwester Lepiarz z ,,LKB Rudnik”, II miejsce pochodzący z Kłody Damian Noga z Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu, a III - Jacek Żądło z ,,Perfect Runner Team” z Mielca.
    Organizatorem biegu, który patronatem honorowym objęli: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i starosta staszowski Michał Skotnicki, było Staszowskie Towarzystwo Amatorów Rekreacji i Sportu ,,Ruch – Sprawność – Zdrowie”, przy współudziale: Starostwa Powiatowego w Staszowie, Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i staszowskiego towarzystwa ,,BiegamBoLubię”.

                                    Tekst: Jan Mazanka

Foto: Jan Mazanka i Przemysław Śmieszek "KEMER STUDIO"

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png