Technikum Zespołu Szkół w Połańcu na Ogólnopolskim Kongresie Edukacji Przyszłości w Kielcach

Utworzono: poniedziałek, 15, październik 2018

phoca thumb l 5Uczniowie Technikum Elektronicznego, prezentowali sukcesy szkoły, wśród uczestników Kongresu Edukacji Przyszłości. Uczestnicy kongresu debatowali nad kwestiami kreatywności i innowacyjności w edukacji oraz doradztwie, a także dyskutowali o kształceniu zawodowym. Tylko 5 najlepszych szkół z województwa prezentowało swoje aktywności. My skorzystaliśmy z zaproszenie kuratora oświaty, jako liderzy innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań.


Podczas pierwszego dnia, dyskusja skupiała się na nowatorskich rozwiązaniach z dziedziny dydaktyki, a także wykorzystania technologii w realizowanym procesie edukacyjnym przez nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Kongres Edukacji Przyszłości dał uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń z ekspertami, dydaktykami i przedstawicielami firm branżowych z całej Polski.
Drugi dzień kongresu to rozmowy o kształceniu zawodowym. Pod hasłem Atelier Przyszłości Doradztwo Edukacyjno-Zawodowe, przedstawione zostały doświadczenia osób i instytucji odpowiedzialnych za podejmowanie skutecznych działań w tworzeniu sprawnie funkcjonującego doradztwa edukacyjno-zawodowego. Patronat nad realizowaną inicjatywą objęła Minister Edukacji Narodowej - Pani Anna Zalewska. Dziękujemy ENEA S.A. za  wsparcie, w tym przekazane stroje, które pomagają realizować nasze edukacyjne pasje.

Tekst i foto: Mariusz Zyngier

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png