Znamy laureatów plebiscytów rolniczych 2018

Utworzono: poniedziałek, 08, październik 2018

phoca thumb l 1W niedzielę 7 października br., odbyła się gala  laureatów konkursów Rolnik Roku 2018, Gospodynie i Gospodarze Wiejscy, Agro - Biznes oraz Firma Przyjazna Rolnikowi. Najważniejszy tytuł Rolnik Roku 2018 zdobyło małżeństwo - Beata i Roman Popisowie z Obic w gminie Morawica w powiecie kieleckim. Gospodarze w przeciągu ostatnich dwóch lat mocno rozwinęli działalność tak hodowlaną, jak i uprawową. Podwoili areał ze 100 do 200 hektarów, wybudowali drugą oborę, obydwie mieszczą dziś około 120 sztuk bydła opasowego. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali siedmiodniową wycieczkę do Stanów Zjednoczonych ze zwiedzaniem fabryk Case IH i największych miast od firmy Kisiel z Górna koło Kielc. Ponadto wraz ze Złotą Dziesiątką laureatów wyjadą na wycieczkę do Brukseli za zaproszenie europosła Czesława Siekierskiego.

Laureaci w powiecie staszowskim:

Laureat akcji Rolnik Roku 2018 - Joanna Wasilczuk w Rudzie prowadzi pasiekę, ma 45 uli. Pszczelarstwem zajmuje się od 12 lat. Jest członkiem Świętokrzyskiego Związku Pszczelarskiego i Koła Pszczelarskiego w Staszowie. Na hektarze sieje rośliny miododajne - facelię, rzepak, gorczycę, ogórecznik lekarski. Oferuje miód mniszkowy, akacjowy, lipowy, faceliowy, nawłociowy, propolis, pyłek pszczeli i różnorodne świeczki z wosku pszczelego.

Laureaci akcji Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 -  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej ,,Z Tradycją w Nowoczesność’ w Maśniku działa od 2016 roku. Liczy 18 członków. Głównym założeniem pracy jest podtrzymywanie tradycji regionu. Ulubionym zajęciem pań jest rękodzieło, a wszystko czego się uczą przekazują młodym pokoleniom poprzez organizowanie warsztatów rękodzieła. Prace pań można było oglądać na wielu wystawach w czasie imprez plenerowych. Udzielają się charytatywnie.
Nagrody laureatom z terenu powiatu staszowskiego wręczali marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, starosta staszowski Michał Skotnicki oraz redaktor naczelny Echa dnia Stanisław Wróbel.

 

Tekst: arch. Echo Dnia
Foto: arch. Echo Dnia, Lucjan Piotrowski.

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png