Obradował Zespół Kryzysowy

Utworzono: poniedziałek, 01, październik 2018

phoca thumb l 1We czwartek 27 września br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Staszowie, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Otworzył je i prowadził szef Zespołu, wicestarosta Tomasz Fąfara.

Obrady rozpoczęto od podsumowania tegorocznej akcji „Bezpieczne Wakacje”, którego dokonali: komendant powiatowy policji w Staszowie insp. Leszek Dębowski, mł. asp. Łukasz Kruk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie oraz powiatowy inspektor sanitarny w Staszowie Bożena Głaz. Natomiast powiatowy lekarz weterynarii w Staszowie Zofia Słomka, przekazała informację dotyczącą akcji sanitarnego odstrzału dzików, prowadzonej w powiecie staszowskim, w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF).
W części posiedzenia, przeznaczonej na wnioski, komendant powiatowy policji insp. Leszek Dębowski, zwrócił uwagę na konieczność uregulowania statusu prawnego zbiornika wodnego „Golejów”, w celu lepszej realizacji działań, dla poprawy bezpieczeństwa osób wypoczywających na jego terenie. Po wyczerpaniu programu posiedzenia szef Zespołu, wicestarosta Tomasz Fąfara, kończąc obrady podziękował wszystkim za przybycie.    

Tekst i foto: Michał Skrętek

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech