Najmłodsi pływacy ze Staszowa przywieźli osiem medali

Utworzono: środa, 26, wrzesień 2018

phoca thumb l 323 września br. zawodnicy 9-letni i młodsi rywalizowali na pływalni w Sandomierzu podczas zawodów "Już Pływam".
Łącznie wzięło w nich udział 94 pływaków z sześciu klubów województwa. Klasyfikacja medalowa: 1 miejsce - KSZO Ostrowiec, 2 miejsce - Korona Swim Kielce, 3 miejsce - CENTRUM STASZÓW.


"Już Pływam", które odbyło się w Sandomierzu można uznać za udane. Zawodnicy ze Staszowa zdobyli w sumie 8 miejsc na podium. Pierwsze miejsca na 25 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym zajął 8- letni Filip Słota, Oskar Chmielewski był drugi na 25 metrów stylem klasycznym podobnie jak Kacper Szyszkowski na 25 metrów stylem dowolnym. Trzecie miejsca zajęli: Irena Rugała na 25 metrów stylem grzbietowym i 25 metrów stylem dowolnym oraz Kacper Szyszkowski na 25 metrów stylem grzbietowym. Sztafeta w kategorii 8 lat i młodsi płynąca w składzie Kacper Szyszkowski, Filip Słota, Oskar Chmielewski oraz Jan Wójcikowski zajęła pierwsze miejsce. W zawodach tych z dobrej strony pokazali się również Oliwia Sosnowska, Jan Dudek, Aleksandra Franus, Katarzyna Adamiec, Marcin Czołba, Karol Drzymalski. Trenerami zawodników są: Łukasz Łygan i Leszek Tarka.

Tekst: A. Borycka; Ł. Łygan
Foto: Ł. Łygan, archiwum

   

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png