60-lecie z nadaniem sztandaru

Utworzono: czwartek, 13, wrzesień 2018

phoca thumb l 2W dniu 8 września br., w Czernicy, odbyły się uroczystości 60-lecia OSP, połączone z nadaniem jednostce sztandaru.
Po uroczystym wciągnięciu biało-czerwonej flagi na maszt oraz odegraniu hymnu państwowego, mszę świętą w intencji strażaków, odprawił ks. Janusz Dudek, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Kurozwękach, który dokonał także poświęcenia sztandaru, ufundowanego przez prezesa Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka.

Po zakończeniu liturgii, przedstawiono rys historyczny jednostki, po czym przystąpiono do aktu nadania sztandaru i wręczenia odznaczeń. Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Staszowie, staroście staszowskiemu Michałowi Skotnickiemu, sztandar przekazał pełnomocnik fundatora dyr. Jacek Jaworski. Następnie sztandar, z rąk prezesa Michała Skotnickiego, odebrał prezes OSP Czernica Andrzej Mucha. Po przejęciu sztandaru przez druhów jednostki, prezes Michał Skotnicki odznaczył sztandar srebrnym medalem ,,Za zasługi dla pożarnictwa”. Podczas uroczystości druhom i druhnom z OSP Czernica, wręczono odznaczenia i wyróżnienia. W imieniu Rady i Zarządu Powiatu Staszowskiego, życzenia strażakom złożył i okolicznościowy grawerton przekazał, starosta staszowski, prezes powiatowy OSP Michał Skotnicki, życząc druhom ochotnikom zadowolenia ze służby i niesienia pomocy potrzebującym. Uroczystość zakończono  wpisami do księgi pamiątkowej i wbijaniem gwoździ.

                        Tekst i foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png