ZAPRASZAMY NA KONCERT CHÓRU ANTIDOTUM

Utworzono: środa, 05, wrzesień 2018

antidotumKONCERT CHÓRU ODBĘDZIE SIĘ 9 WRZEŚNIA BR., O GODZ. 12.00 - DOM I BIBLIOTEKA SICHOWSKA, WSTĘP WOLNY!!!

Chór Antidotum z Kielc to grono dobrych znajomych kochających śpiew, którzy nie obawiali się sięgnąć po marzenia i w 2009 r. utworzyli chór jako remedium na codzienność przepełnioną pracą i obowiązkami. Profesjonalizm dyrygenta Ewy Robak pozwolił uwierzyć, że amatorski śpiew może sprawić przyjemność nie tylko wykonawcom, ale także ich słuchaczom. Był to początek niezwykłej, pełnej radości i niespodzianek przygody z muzyką, która trwa do dziś. Antidotum koncertuje w najpiękniejszych świątyniach nie tylko naszej Ojczyzny ale także poza jej granicami – w sanktuarium maryjnym w Kopciówce na Białorusi, Katedrze św. Eulalii w Barcelonie, sanktuarium Czarnej Madonny w Klasztorze Montserrat, Bazylice Metropolitarnej i kościele Św. Antoniego we Lwowie.


Repertuar chóru jest zróżnicowany – obejmuje klasykę chóralną, stylizowane utwory ludowe, patriotyczne i religijne, a także niekonwencjonalne aranżacje współczesnych utworów rozrywkowych. Antidotum ma na koncie wiele gorąco przyjętych występów, angażuje się w koncerty charytatywne, współorganizuje i bierze czynny udział w chóralnych happeningach.
Szczególnie znaną imprezą muzyczną chóru są Pieśniobrania – cyklicznie odbywające się spotkania z mieszkańcami Kielc i wspólne śpiewanie pieśni okolicznościowych na placach i w salach koncertowych miasta.
Chór bierze udział w licznych konkursach i festiwalach muzyki chóralnej zdobywając wiele nagród m.in.:
- I miejsce w Tyskich Wieczorach Kolędowych
- II miejsce i złoty dyplom w Przeglądzie Chórów Seniora w Międzynarodowym Festiwalu Chórów Gaude Cantem w Bielsku Białej,
- srebrny oraz brązowy dyplom w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym Canco Medirrania w Hiszpanii,
- Grand Prix w Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej na Świętym Krzyżu,
- I miejsce i złoty dyplom w kategorii: chóry seniorów oraz II miejsce w kategorii: muzyka ludowa w I Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Cantu Gaudeamus w Białymstoku,
- II miejsce w XX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo w Rzeszowie,
- I miejsce i brązowy dyplom w kategorii: chóry mieszane w XIII Międzynarodowym Festiwalu im. H.M. Góreckiego Rybnicka Jesień Chóralna.
Cennym doświadczeniem dla chóru jest także udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym The Sea of Galilee, Izrael 2018.

antidotum

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png