,,Święto Pieroga” po raz dziewiąty!

Utworzono: wtorek, 03, lipiec 2018

phoca thumb l 4W Wysokach Średnich w gminie Bogoria, w niedzielę 1 lipca br., odbyła się IX edycja ,,Święta Pieroga”. Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii i Stowarzyszenie ,,Nasza Gmina Bogoria” przy wsparciu finansowym gminy Bogoria oraz powiatu staszowskiego.


Rozpoczęto od przeprowadzenia konkursu kulinarnego na tradycyjne pierogi  i jednogarnkowe danie „Marka własna”. Licznie dopisali uczestnicy konkursu, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, koła łowieckie, grupy nieformalne, reprezentujący wiele miejscowości nie tylko z terenu powiatu staszowskiego, ale całego województwa. W konkursie brało udział łącznie 12 uczestników.
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii - Zofia Ligia Janda, wiceprezes zarządu Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi” – Dominik Rożek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczeglicach Anna Niziałek, oceniała konkursowe potrawy. Radę i Zarząd Powiatu Staszowskiego na ,,Święcie Pieroga” reprezentował Jerzy Chudy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce ex aequo: Koło Gospodyń Wiejskich ,,Dolinianki” z Doliny Moczarkowej w Gminie Masłów, Koło Gospodyń Wiejskich ze Skorzeszyc oraz Klub Pasjonatów z Gminy Bogoria. II miejsce ex aequo: grupa nieformalna „Babcie i Wnuki” z Konar, Stowarzyszenie ,,Buczyna” z Bogorii, Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbki, Stowarzyszenie ,,Nasza Gmina Bogoria” z Wysok Średnich, Koło Gospodyń Wiejskich z Miłoszowic, Dom Pomocy Społecznej z Pęcławic Górnych. III miejsce ex aequo grupa nieformalna „Beata i Kasia” z Iwanisk, grupa nieformalna z Cebra oraz Koło Łowieckie ,,Głuszec” z Tarnobrzega. Laureaci konkursu zostali wyróżnieni nagrodami finansowymi i dyplomami. Imprezie plenerowej towarzyszyły występy lokalnych kapeli grających utwory na ludową nutę oraz wystawy rękodzieła. Został również zorganizowany kącik artystyczny dla najmłodszych, który zorganizował Klub Pasjonatów z Gminy Bogoria.

Tekst i foto: Paulina Majczak

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png