Artyści podsumowali plener literacki

Utworzono: wtorek, 03, lipiec 2018

phoca thumb l 4W dniach od 28 czerwca do 3 lipca br., członkowie Związku Literatów Polskich, poeci, prozaicy, krytycy literaccy przebywali na terenie powiatu staszowskiego w związku z organizacją w tych dniach pleneru literackiego. Aby podsumować tegoroczny plener, artyści spotkali się w Staszowskim Ośrodku Kultury, gdzie każda z czternastu osób uczestników pleneru, prezentowała swoje wiersze, sonety, fraszki.


Spotkanie prowadził Stanisław Nyczaj prezes Oddziału Związku Literatów Polskich w Kielcach, przy akompaniamencie muzyka Kamila Kondka.
Wśród licznie prezentowanych utworów literackich, prezes Stanisław Nyczaj zaprezentował wiersz „Niezastąpieni”, który zadedykował miedzy innymi zmarłej w czerwcu br. Barbarze Wachowicz, wybitnej pisarce, która wielokrotnie gościła na ziemi staszowskiej.
Członkiem Związku Literatów Polskich jest Benedykt Kozieł – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Staszowie, również obecny na poniedziałkowym spotkaniu. Artyści okolicznościowymi listami podziękowali m.in. staroście staszowskiemu Michałowi Skotnickiemu za gościnne przyjęcie oraz za wsparcie w organizacji pleneru.


Tekst i foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png