,,Świętokrzyskie korzenie - historia mojej rodziny”

Utworzono: piątek, 29, czerwiec 2018

phoca thumb l 1W dniu 14  czerwca br., w zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu, w powiecie koneckim, rozstrzygnięto wojewódzki konkurs pt. ,,Świętokrzyskie korzenie - historia mojej rodziny”. Organizatorem konkursu było ,,Forum Myśli Społecznej im. Jana Rumia” w Kielcach.

    Podczas spotkania w Maleńcu, o znaczeniu konkursu, szczególnie w kształtowaniu postaw młodych ludzi mówili: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, członkini Zarządu Województwa Agata Binkowska oraz starosta konecki Bogdan Soboń. Następnie ogłoszono wyniki konkursu i rozdano nagrody. Konkurs był motywacją do sięgnięcia do ,,korzeni”.  W gronie laureatów, w kategorii praca plastyczna, grupa wiekowa uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, I miejsce zajęła Kinga Suska z klasy IIb staszowskiego Liceum. Po odebraniu nagrody, Kinga powiedziała: ,,udział w konkursie sprawił, że mogłam rozwijać swoje zainteresowania w zakresie gromadzenia, selekcjonowania i opracowywania zgromadzonych źródeł historycznych. Praca nad projektem drzewa genealogicznego własnej rodziny wymagała cierpliwości, dociekliwości i obiektywizmu, a niekiedy krytycznego podejścia do całej sprawy. Moim opiekunem była pani Paulina Mielnik, która udzieliła mi wielu cennych wskazówek przy realizacji kolejnych zadań, za co serdecznie dziękuję”. Kinga Suska była jedyną reprezentantką powiatu staszowskiego wśród laureatów konkursu.


                                Tekst: Paulina Majczak
                                Foto: Paulina Mielnik

phoca thumb l 1

 W Maleńcu, po zakończenia konkursu, od lewej: przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Marian Król, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, marszałek województwa Adam Jarubas, Kinga Suska, starosta konecki Bogdan Soboń i sekretarz konkursu Dorota Duda– członkini Zarządu Powiatu Koneckiego.

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png