Koncerty i wernisaż na staszowskim festiwalu

Utworzono: poniedziałek, 28, maj 2018

phoca thumb l 11W dniach 23-25 maja br., w Staszowie odbywał się XVI Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego wydarzenia, w pierwszym dniu imprezy, nad „Zalewem nad Czarną”, odbył się koncert, podczas którego swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowali podopieczni ośrodków oraz domów pomocy społecznej z terenu województwa świętokrzyskiego.


Podopieczni staszowskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, jak również goszczący w Staszowie artyści, zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w inscenizacjach taneczno-wokalnych o różnorodnym charakterze. Każdy z występów nagrodzony został gromkimi brawami publiczności, a wszystkie zespoły, biorące udział w Festiwalu, otrzymały pamiątkowe dyplomy i płyty staszowskich zespołów muzycznych „Folk and Roll”, „Kolakawa” z podziękowaniem za występ.
Celem imprezy było, m.in.: zaprezentowanie i promowanie dorobku artystycznego instytucji, zajmujących się osobami niepełnosprawnymi na terenie województwa świętokrzyskiego, podniesienie publicznej świadomości o pozytywnym wkładzie osób niepełnosprawnych w życie kulturalne i społeczne oraz promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, na zakończenie plenerowej części Festiwalu, przedstawiciel Polskiego Czerwonego Krzyża w Staszowie Joanna Cheba przekazała, wnioskującym o to wcześniej osobom, 6 specjalnych trójkołowych rowerów.  
W kolejnych dniach, w Staszowskim Ośrodku Kultury, odbyły się dalsze wydarzenia towarzyszące tegorocznej edycji Festiwalu. 24 maja, opiekunowie osób niepełnosprawnych mogli wziąć udział w warsztatach, poświęconych terapii i diagnozie różnych form niepełnosprawności. Natomiast 25 maja, w sali klubowej SOK, odbył się wernisaż prac plastycznych autorstwa podopiecznych Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego „Miś” w Staszowie.        

Tekst: Michał Skrętek
    Foto: Michał Skrętek i Krzysztof Laskowski

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png