Z myślą o osobach niepełnosprawnych

Utworzono: piątek, 11, maj 2018

phoca thumb l 4W dniu 10 maja br. w Staszowie, odbyły się kolejne obchody „Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Uczestnicy wydarzenia uczcili święto przemarszem ulicami miasta, wyruszając sprzed Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego w Staszowie.


Do marszu, w którym wzięły udział także dzieci i młodzież ze staszowskich szkół, zachęcała Halina Łabuda – dyrektor staszowskiego Ośrodka.
W kolorowym korowodzie uczestniczyli uczniowie staszowskich szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych miasta i powiatu staszowskiego oraz staszowscy przedsiębiorcy.  
Po dojściu kolumny na Rynek, uczestnicy marszu przeszli do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie ks. kan. Szczepan Janas – proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Staszowie, odprawił mszę świętą w intencji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Obchody „Dnia Godności” zorganizował Zarząd Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Takie wydarzenia to szczególna okazja do integracji osób niepełnosprawnych z ich zdrowymi rówieśnikami.        

Tekst i foto: Michał Skrętek

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png