„Laur Świętokrzyski 2017” wręczony

Utworzono: poniedziałek, 30, kwiecień 2018

Laur swietokrzyski 1Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek przyznała coroczną nagrodę "Laur Świętokrzyski 2017". Gala, podczas której wręczono statuetki odbyła się w piątek, 27 kwietnia w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Nagroda wojewody ma charakter honorowy i jest corocznym wyróżnieniem dla osób oraz instytucji szczególnie aktywnych w obszarach będących przedmiotem oceny. „Do tegorocznej edycji nagrody wpłynęło mnóstwo zgłoszeń, w których widzę ogromne przejęcie i wielką miłość do naszej małej świętokrzyskiej ojczyzny. Wszystko, co się w nich znajduje odzwierciedla, jak ważny dla nas wszystkich jest rozwój naszego regionu i dobro wspólne jego wszystkich mieszkańców” – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Statuetka w kategorii „Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku” trafiła do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Połańcu, którą odebrał Prezes, pan Jacek Nowak.

 Najlepszą „Gminą innowacyjną” okazały się Kielce, a „Gminą przyjazną rodzinom i seniorom” – Stąporków. Nagrodę w kategorii ”Lider dobroczynności” otrzymali ks. Jan Mikos, twórca schroniska dla bezdomnych rolników w Skoszynie oraz Roman Kęszczyk, który prowadzi Rodzinny Dom Dziecka w Starachowicach. Statuetka za „Działanie na rzecz bezpieczeństwa” trafiła do gminy Jędrzejów, zaś nagrodę za „Działanie na rzecz polskiej pamięci historycznej” otrzymał prof. Andrzej Massalski. Z kolei „Laur” w kategorii  „Osiągnięcie sportowe roku” trafił do Jarosława Olecha. Wojewoda przyznała także statuetkę „Laur Specjalny”, którą dostał reżyser Konrad Łęcki za film „Wyklęty”.

W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział świętokrzyscy parlamentarzyści, a galę uświetnił koncert Anny Wyszkoni.

Teks i foto z arch.
Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach

Laur swietokrzyski 1

Statuetka w kategorii „Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku” trafiła do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Połańcu, którą odebrał prezes, pan Jacek Nowak.

Laur swietokrzyski 2

Laur swietokrzyski 3

Laur swietokrzyski 4

Laur swietokrzyski 5

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png